Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nevite nekdo cim zjistit konflikt skriptu?

05. kvě 2016 19:10 #126907
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja vim. Ja to zkousel i se zakladni a blbne to taky - podle myho sedlackyho rozumu, je problem v pluginu (s free verzi jsem problem nikdy nemel a po instalaci PRO je problem na vsech webech, kam jsem to dal), ale autor tvrdi, ze je to nejaky z modulu, co mam na webu - jediny moduly jsou od RT a jeden od autora, co uz nic nedela, ale i kdyz to vypnu, tak to nejede a blbne to.
Framework stejnej nemam. Na starsich mam G4 a na novejsich G5. Tak snad by museli opakovat chybu, coz uz neni tak pravdepodobny.

05. kvě 2016 19:33 #126909
Odpověď od H13
Admin
Ono se totiž většinou nejedná o chybu, ale o konflikt - jeden autor udělá to a dá tam javascript knihovnu X a druhej udělá ono a dá tam javascript knihovnu Y - obě fungují bezchybně i v kombinaci s různýma jinýma knihovnama, ale pak když narazí X na Y, je problém - typicky Mootools vs. JQuery :-( a kolikrát nepravidelně :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

05. kvě 2016 20:17 #126910
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja ti rozumim, chapu i to, ze je to konflikt. Taky predpokladam, ze je to jQuery + Mootols, protoze jde o obrazky, ale obe knihovny na webu jsou a problem nedelaly. Je to proste divny. Docela me to stve, protoze PRO verze pluginu je ta, co dela problem a ja hledal uplne malou a jednoduchou galerii. No a tento plugin pouzivam uz hodne dlouho a jede vsude bezchybne uz nekolik let. Navic to blbne jen v mobilni verzi.

Docela me prekvapuje, ze si jako programatori neumite udelat nejakej programek nebo neco, co by pomohlo odhalit konflikt/chybu. Tim nemyslim, ze to neumite, ale ze to jeste nikoho nenapadlo. Ale ono to spis asi nejde, protoze jinak uz by neco takovyho bylo. Protoze resit konflikt vypinanim rozsireni je na dlouhy lokte. Ja to dnes delal cely dopoledne a vysledku jsem se nedobral, protoze to proste blbne. Mozna podle toho, kterej skript se nacte driv. Nevim, nerozumim tomu.

Ale dik za tipy.

06. kvě 2016 08:57 #126914
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Mne párkrát pomohol Mootools Enabler/Disabler
extensions.joomla.org/extension/mootools-enabler-disabler

06. kvě 2016 09:33 #126916
Odpověď od Cony
Moderátor

radek178 napsal: Docela me prekvapuje, ze si jako programatori neumite udelat nejakej programek nebo neco, co by pomohlo odhalit konflikt/chybu.

:cheer: Ale umíme, říká se tomu Debugger a v prohlížeči je to dostupné obvykle na F12.

06. kvě 2016 09:47 #126917
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ten znam a tam nic neni videt. Ten jsem samozrejme zkousel davno predtim, nez jsem sem napsal a dokonce H13 pise, ze to dela manualnim vypinanim, takze jsem predpokladal, ze nic takovy neni.

Powered by Fórum