Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Tisk obsahu v modulu.

02. bře 2016 08:13 #126091
Odpověď od Jakub
Uživatel
Jo to jsem měl, není to špatná Komponenta, ale na můj vkus příliš složitá...

02. bře 2016 10:53 #126094
Odpověď od H13
Admin

Jo to jsem měl, není to špatná Komponenta, ale na můj vkus příliš složitá...


Offtopic - prosím tě, jestli máš trochu času, poprosil bych např. do PM o více detailů k té složitosti. Já neustále sbírám zpětnou vazbu, aby komponenta bylo co nejméně náročná na správu.

Zatím jsme s kuchaři, číšníky a vedoucími restaurací dospěli k této formě, kdy když se člověk naučí komponentu efektivně spravovat, ušetří mu strašně moc práce.

Většina má zažitou praxi, kdy prostě píše menu do Wordu, Excelu, a pod. Pak to kopírují na stránky a samozřejmě i se skrytým formátováním většinou totálně rozhozeným. Takže vytvoří si dokument, ten okopírují a vloží to článku (kromě většinou rozházeného formátování je to duplikování), pak to menu v dokumentu formátují, aby ho vytiskli. Pak zase kopírují do mailu a posílají mailem a někteří kopírují na FB (přihlašování na mail, na FB, CTRL+C, CTRL+V, ...).

V Phoca Menu většinou najedou na hromadné přidávání, tam mají pole jako v excelu (navíc je tam možnost rovnou jídla zneveřejňovat/zveřejňovat). Uložením se menu hned zobrazí na internetu - ve formě tabulek nebo responzivního výstupu - vše je přesně a stejně naformátované. Jedním kliknutím vytisknou přímo nebo vytvoří PDF, dalším kliknutím odešlou mailem a i bez kliknutí se menu zobrazuje v RSS - pomocí aplikace např. přímo na Facebooku nebo Twitteru.

Takže proč Phoca Menu vzniklo:

- hlavně kvůli nerozházenýmu, jednotnýmu designu
- jedinému zadávání - žádné kopírování a vkládání, žadné upravování pro různé výstupy
- jedno zadání - 4 formy výstupu: HTML (tabulky, bootstrap), Text (tisk, mail, FB), PDF, RSS (FB, Twitter, XML feed),

Teď jsem dostal nějaké tipy od Petra, že bychom mohli udělat další menu typ pro ty co rádi kopírují (CTRL+C, CTRL+V), že bychom zpracovávali celé bloky textu, zatím jsou tam nějaký složitosti, ale uvidíme, třeba něco vymyslíme.

Každopádně za každý další tipy budu rád, děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. bře 2016 11:08 #126096
Odpověď od Jakub
Uživatel
Měl jsem stejně nějakou starou verzi v 1.pětce, takže je možné že se vše změnilo... Ale pro mě komponenta byla OK Fungovala skvěle, jako vše z tvé dílny.

Powered by Fórum