Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Hromadné emaily

22. říj 2015 13:45 #124108
Odpověď od Cony
Moderátor
Omezení hostingů na počet odeslaných emailů je dnes naprosto běžný, brání se tak rozesílání spamu. Obvyklé jsou limity okolo 1000 mailů za hodinu, viděl jsem ale i extrémy v řádu desítek za hodinu.

Pro odeslání můžete ale použít nějaký specializovaný SMTP server. Osobně používám Mandrill , je to služba od společnosti co poskytuje MailChimp. Zdrama umožní rozesílat až 12.000 mailů měsíčně, a i maily navíc jsou za pár kaček. Navíc má poměrně vychytané funkce, umí kontrolovat dostupnost příjemců, vypisovat statistiky apod. Jen si musíte dávat pozor, aby jste nerozesílal opravdu SPAM (nebo něco co bude jako SPAM označeno), pak by Vám klesla tzv. reputace a rozesílání by se hodně zpomalilo.

Při hromadném rozesílání dnes ale budete řešit hlavně jiný problém. Např. emailové schránky u seznam.cz "detekují" hromadné emaily (zřejmě na základě toho, že jich přijde na seznam hodně podobných), a pokud nějaký mail vyhodnotí jako hromadný, vyžadují u domény, která je rozesílá SPF record a DKIM podpis, jinak je automaticky vrací jako SPAM.

Pomocí Mandrill (máte-li přístup k DNS záznamům domény) to lze řešit poměrně jednoduše, v administraci je dokonce jednoduchý průvodce.

Pro otestování důvěryhodnosti emailu doporučuji Mail Tester .
Poděkovali: tonboss

22. říj 2015 13:48 #124109
Odpověď od Cony
Moderátor

tonboss napsal: A take je stale ve vzduchu otazka, zdali by to slo nejak resit pres ten outlook:)

Outlook je v tomto ohledu úplně stejný jako AcyMailing, oboje je pouze emailový klient, nikoliv SMTP server. Pro odeslání emailu potřebujete nějaký SMTP server, ke kterému se klient připojí. V Outlooku zadáváte SMTP v okamžiku kdy přidáváte schránku, AcyMailing standardně využije nastavení serveru na kterém je spuštěn (resp. nastavení Joomly), nebo v něm lze specifikovat jiné nastavení. Vždy ale skončíte u SMTP serveru.
Poděkovali: tonboss

22. říj 2015 13:51 #124110
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě jen dodatek, rozesílat hromadnou poštu přes Outlook je pěkný nesmysl, buď budete posílat "holé", ošklivé emaily, nebo se většině příjemců zobrazí špatně (prostě Microsoft ;) ) , to už se raději podívejte třeba na tu službu MailChimp ... - existují pro ní i integrace do Joomly.
Poděkovali: tonboss

22. říj 2015 14:28 #124111
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
Super Cony! díky za vyčerpávající odpověď;)

22. říj 2015 16:52 #124114
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor

Cony napsal: Ještě jen dodatek, rozesílat hromadnou poštu přes Outlook je pěkný nesmysl, buď budete posílat "holé", ošklivé emaily, nebo se většině příjemců zobrazí špatně (prostě Microsoft ;) )


Jsem velkým zastáncem opensource, ale "holé", ošklivé emaily, které se většině příjemců zobrazí špatně z Outlooku rozhodně nelezou...

Závisí to na tom, jestli posíláte HTML, Plain text či Rich content e-maily. S Outlookem jsem v kontaktu neustále, a nečitelné e-maily mi rozhodně nechodí.

Každopádně to, co bylo napsáno o Outlooku, je pravda. Je to jen klient, podobně jako Thunderbird nebo Claws či Pegasus. Neobsahuje žádnou vestavěnou funkčnost SMTP serveru, ten zajišťuje hosting nebo e-mailová služba.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

22. říj 2015 17:46 #124116
Odpověď od Cony
Moderátor

svatas napsal: Jsem velkým zastáncem opensource, ale "holé", ošklivé emaily, které se většině příjemců zobrazí špatně z Outlooku rozhodně nelezou...

Závisí to na tom, jestli posíláte HTML, Plain text či Rich content e-maily. S Outlookem jsem v kontaktu neustále, a nečitelné e-maily mi rozhodně nechodí.

:) Dobře, byla to trochu nadsázka, ale myšleno to bylo tak, že buď posílám jednoduchý email s textem, možná obrázkem apod. (samozřejmě Richtext), pak to asi dorazí dobře. Pokud ale budete chtít tvořit plnohodnotný newsletter, třeba, jak je dnes běžný s tabulkou s odkazy a s obrázky, Outlook rozhodně není vhodný nástroj. Už jen proto, že do HTML si doplní plno vlastních značek a formátování, a výsledné HTML je desetkrát větší než by být muselo.

Powered by Fórum