Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

články upotávka - načítání

19. říj 2015 22:04 #124027
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Mám lepší tip: vysvětlit klientovi, že si vymýšlí kontraproduktivní nesmysly. Nenapadá mě ani 1 situace, kdy by bylo rušení čtenáře od čtení článku přínosem.

MaK.

--- -- -

20. říj 2015 00:40 #124035
Odpověď od Cony
Moderátor
No jestli to chápu, tak je to v podstatě zjednodušený slider. Znovunačtením modulu toho moc nevyřešíte, protože:
a/ máte-li aktivní cache, bude obsah modulu opět stejný
b/ i když cache nemáte, tak při náhodném řazení by se mohlo stát, že bude obsah stejný

Řešil bych to tedy buď modulem články z kategorie, a rozšířil šablonu o jednoduchý javascript na slider, který by jedno za x sekund prohodil jeden blok za další, nebo pokud se necítíte na úpravy šablony hledal bych na JED něco jako content slider.

20. říj 2015 16:17 #124060
Odpověď od helmut sicher
Začátečník
Díky za tipy - díval jsem se na odkaz od Bonga, ale není to ono.

chce to asi ukázku - klient prostě neustoupí (a já hádání ,i o grafice, vzdal) -
požadavek byl na harmoniku (accordion) článků - to jsem vyřešil - nicméně ke každému článku bez obrázku měl být ještě obrázek, dlouho jsem se trápil jak to vyřešit a nakonec jsem šel trochu šílenou cestou, ale schůdnou. Ke každému článku bez obrázku vytvořím ještě článek jen s obrázkem. Protože texty musí být v harmonice a obrázky musí být po obou stranách - ve sloupcích. Ale nemůže tam být jeden, ale podle postupného přidávání - hodně . To jsem vyřešil právě modulem náhodný článek - protože si tam mohu nastavit počet článků - ale nevysvětlím klientovi, že každá osoba, která si stránku načte uvidí jiné články a při překliku v menu se jí načtou nové stránky. - prostě obrázky se musí měnit.

když kouknete na www.jaknaco.cz - pochopíte asi více. Prostě obrázky se musí měnit. A nelze to udělat galerií - protože ke každému článku/obrázku musím nastavit i dobu zveřejnění - takže co nejvíce automatika.

je to začínající myšlenka a klient nechce investovat peníze do stránek na míru - začíná se s tímto co je a já se musím trápit. :-)

20. říj 2015 16:25 #124062
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Pardon, ale budu se opakovat. Web je nepřehledný, nečitelný, ovládání špatné, uprostřed jakási nudle s mikrotextem 13px s reklamními odkazy (pozor na ban od Google! - odkazy by měly mít nofollow), kterou stlačují boční moduly - jako ve svěrací kazajce.

Nevím, kde jsi takového klienta potkal, ale příčí se to snad všem grafickým pravidlům.

Můj tip: janrezac.com/grafika

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Cony, helmut sicher

20. říj 2015 17:08 #124063
Odpověď od helmut sicher
Začátečník
Všemu co píšeš rozumím, já sám bych si to tak neudělal a ani nechtěl řešit, ale znovu se budu opakovat, pardon, tak to prostě klient chce a já s tím nic neudělám - má své rádce a já se trápím.

Já potřebuju vyřešit to načítání náhodných článků - tak aby se články měnily jednou za stanovený čas.

tvůj tip znám, Řezáče sleduji, ale to mi v tomto případě fakt nepomůže.

20. říj 2015 17:19 #124064
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Ale samozřejmě, že s tím něco udělat můžeš - pokud klient je jak beran a jede si své "ne ne ne ne ne", přičemž nechce naslouchat a nechce si nechat vysvětlit, že tím vlastně škodí sám sobě, protože přijde o zisky, jelikož se ten web návštěvníkům nebude líbit a nebude jim přínosem, pak asi zbývá jediné - adié, kliente!

Možná mu to jen neumíš správně asertivně podat, správně vysvětlit.

Tím, že budeš tvořit weby s názorem, že "to nemůžeš změnit" buduješ dál nečitelné weby pro jejich uživatele. Kdo jiný by "to měl měnit" než tvůrci webů?

"Prosím vás, jak na auto přišroubuju hranatá kola?"
"Ale to ti to auto pak nebude jezdit!"
"To nevadí, můj zákazník to prostě tak chce, nemůžu s tím nic dělat..."

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum