Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

HELP !!!

16. bře 2015 13:10 #120939
Odpověď od Cony
Moderátor

Fojcik napsal: Ještě musím zjistit, jak upravit boční menu s jazyky, aby mi to neházelo tu nabídku jazyků dole pod obrázek.

No já ji vidím v pravém sloupci, vpravo od obrázku...

Hlavně si šablonu odkopírujte (lze to i přímo v administraci Joomly - Rozšíření - Správce šablon - Šablony - Protostar a pak tlačítko vytvořit kopii šablony) ať nemusíte s příštím upgrade řešit úpravy znovu.

17. bře 2015 05:57 #120953
Odpověď od Stanislav
Uživatel
Jojo, já ji taky vidím. Ale když kliknu na vlaječku tak se mi pod obrázkem ukáže celé menu a to nechci. Chtěl bych tam hodit úvodní článek, bez toho menu.

17. bře 2015 11:15 #120956
Odpověď od Cony
Moderátor
Aha, to "menu" není seznam jazyků, ale seznam kategorií. Projděte si kompletně nastavení kategorií, článků a položke menu, některé budete mít pro "Všechny jazyky" místo pro konkrétní jazyk.
Poděkovali: Stanislav

17. bře 2015 12:20 #120959
Odpověď od Stanislav
Uživatel
Děkuji, ale bohužel nepomohlo. Kategorie, články i menu jsem nastavil podle jazyků a bohužel nepomohlo. Mám tady ještě menu: Main Menu a User Menu - tady jsou jazyky nastaveny na všechny jazyky. To jsem neupravoval, to je tam asi od počátku. A taky jsem zjistil, že když odejdu z těch webovek a pak tam z chvíli přijdu - tak je tam původní jazyk a ne jazyk český. Ještě jednou děkuji za rady a prosím, jestli Vás ještě něco nenapadne ....

17. bře 2015 13:20 #120960
Odpověď od Cony
Moderátor

Fojcik napsal: Kategorie, články i menu jsem nastavil podle jazyků a bohužel nepomohlo

Někde to máte špatně nastavené (zřejmě ve správci kategorií), protože obsah pro zobrazení se filtruje dle jazyku. To že se odkaz na kategorii zobrazuje znamená, že v ní není nastaven jazyk pro zobrazování (nepleťte si jazyk Angličtinu a kategorii, kterou máte pojmenovanou English, jsou to dvě rozdílné věci)

Fojcik napsal: Mám tady ještě menu: Main Menu a User Menu

Zřejmě jste si instaloval Joomlu s demo daty, co nepotřebujete nejlépe smažte.

Fojcik napsal: A taky jsem zjistil, že když odejdu z těch webovek a pak tam z chvíli přijdu - tak je tam původní jazyk a ne jazyk český.

To je v pořádku. Jazyk, který si uživatel zvolí se udržuje v rámci sezení. Pokud nezavřete prohlížeč, neukončíte sezení. Je to stejné jako kdyby jste se přihlásil, pak přešel na jiné stránky, a vrátil se zpět, také zůstanete přihlášen.

17. bře 2015 13:31 #120961
Odpověď od Stanislav
Uživatel
OK, budu zkoušet. Děkuji za pomoc. Zítra se ozvu.

Powered by Fórum