Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Jaký framework pro joomla 3?

24. říj 2014 12:45 #118630
Jaký framework pro joomla 3? od Ian
Začátečník
Zdravím,

mám dotaz na framework u šablon. Dlouhodobě používám šablony od Gavick, ale uvažuji o něčem jiném, bude-li to tedy lepší. Asi jako každý potřebuji rychlý web, který bude zahrnovat i pár subdomén.
Rád bych slyšel názor někoho, kdo vyzkoušel šablony od více vydavatelů, využívající různé frameworks.
Je lepší (rychlejší načítání apod ) T3, Gantry, Warp, Gavick nebo třeba OrdaSoft Framework, který teď zkouším.
Má smysl vzít hotovou šablonu (stejně ji budu upravovat), nebo vzít prázdnou šablonu s framework?

Skutečně se mi jedná o rychlost, spolehlivost, komunikaci s co nejvíce extensions, variabilitu v pozicích (vložení vlastních).

Díky všem za radu a tip :)

24. říj 2014 13:02 #118632
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

víceméně jste si odpověděl sám. Jak chcete zjistit, který framework je nejlepší, či umí nejlépe komunikovat s rozšířeními? Každý kdo Vám odpoví bude mít svůj názor na to proč používá například T3, proč někdo Warp nebo Helix apod.

V podstatě by jste měl použít ten Framework, který Vám bude nejvíce sedět jak uživatelsky tak případně pro programování nebo kódování. Osobně využívám již několikátým rokem Warp Framework a zatím jsem neměl potřebu honit nějaké milisekundy a zjišťovat zda ten či onen framework je lepší.

Pro mě osobně bylo důležité, vyznat se v daném frameworku, naučit se jeho hiearchii, co a jak funguje a posléze si ho upravovat a dotvořovat k obrazů svému.

V podstatě nevím o někom kdo by mohl říct se 100% jistotou toto je nejryhlejší a nejvíce podporovaný framework. Možná na to existují nějaké testy nevím, nezkoušel jsem. Já jdu cestou aby mi framework seděl na práci a aby byl udržovaný. To obojí Warp splňuje na jedničku.

S pozdravem.
Poděkovali: Ian

24. říj 2014 13:23 #118634
Odpověď od Ian
Začátečník
Dobrý den,

děkuji vám za rychlou odpověď. Máte pravdu, asi odpovědi budou vždy zabarveny tím, že používá-li někdo od začátku ten který framework, tak ten asi doporučí. Mně dosud vyhovoval a vyhovuje framework od Gavick, pracuji s ním léta a už ho znám dost dobře, ale právě si s novým projektem říkám, zda není něco lepšího, co jsem opomíjel. Léta používám různá vyzkoušená rozšíření, na která nedám dopustit, ale když se mrknu i vedle, jsem někdy velice mile překvapen, že jsou ještě lepší. Někdy i výrazně.

Takže proto ten dotaz. Stojím před volbou, jak dál. A ačkoliv mi gavick vyhovuje, tak je-li něco lepšího, sem s tím ;)

Jinak na Warp se právě dívám a vůbec nevypadá špatně.

Přeji hezký den.

24. říj 2014 13:50 #118638
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Já v současné době nyní koketuji s Helix Framework, který mne zaujal, ale osobně vím, že vždy na větší projekty zatím bude jednička Warp právě z důvodu, že v něm umím plavat. Na menší projekty nebo pro seznámení se s něčím novým si hraji současně s Helix.

Neříkám, že člověk zůstane na Warp vždy, ale v současné a dohlednější době určitě. Už jenom s toho důvodu, že na UIkit vyvíjíme vlastní e-shop, který je právě plně napsaný s UIkit. Prostě u nás to byla volba číslo 1.

Každopádně přeji mnoho úspěchů :) v objevování nových věcí :)

24. říj 2014 14:38 #118641
Odpověď od Ian
Začátečník
Asi tedy stáhnu free Master 2 od Yootheme a uvidím. Snad tam bude vše srozumitelné a v pohodě.

Helix Framework vůbec neznám, koukám, že každý vydavatel šablon jede ve svém frameworku. Mrknu na něj, díky za tip.

Každopádně na Warp jsem četl na webech docela chválu, německá kvalita apod, tak to určitě zkusím :)
Díky moc za rady a vstřícný přístup. Přeji pěkný víkend :)

Powered by Fórum