Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vadna cestina pro Joomlu?

24. zář 2014 21:47 #118094
Odpověď od Bong
Moderátor
PKG je instalacni balicek, ktery muze obsahovat vice typu instalacnich balicku (komponent, modulu, pluginu, jazyku,...), ktere pak nainstalujete "jednim vrzem"

Instalator cestiny toho obsahuje vice nez jen striktne cestinu Joomly.

Ale cokoli nainstalujete bude uvedeno v seznamu rozsireni, jazyky nevyjimaje (odjakziva). Proc vam to vlastne vadi?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. zář 2014 23:02 #118095
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Mně tedy nijak nevadí, jen když se na to kliklo, tak to hlásilo chybu a teď to stejně samo zmizelo

24. zář 2014 23:14 #118096
Odpověď od Cony
Moderátor
No je to divné, ukazovalo by to na špatný instalační balíček, Každopádně jsem se s tím ještě nesetkal.
Zkusil bych češtinu odinstalovat a nainstalovat znovu přímo v Joomle přes funkci Instalovat Jazyky. V 2.5 uploadem oficiálního balíčku, který stáhnete na úvodní stránce joomlaportal.

25. zář 2014 08:57 - 25. zář 2014 09:06 #118101
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Bong napsal: PKG je instalacni balicek, ktery muze obsahovat vice typu instalacnich balicku (komponent, modulu, pluginu, jazyku,...), ktere pak nainstalujete "jednim vrzem"

Instalator cestiny toho obsahuje vice nez jen striktne cestinu Joomly.

Ale cokoli nainstalujete bude uvedeno v seznamu rozsireni, jazyky nevyjimaje (odjakziva). Proc vam to vlastne vadi?


Proc mne to vadi? Protoze mam rad, kdyz vim, co se instaluje. Toto pripomina chovani adware, kdy si instalujete neco a ono to doinstaluje jeste neco dalsiho "potaji", o cem nevim. Nechci mit instalovanou "komponentu" pro takovou prkotinu, jako je preklad. Navic, kdyz jsem to ted aktualizoval na vsech mych Joomla instalacich stejnym zpusobem a ono se to vsude chova jinak.

Pak to tam nechci take proto, protoze to prodluzuje seznam komponent. Pro nekoho mozna blbost, ale ja chci v te roletce mit opravdu jen to, co pouzivam. Kdyby vsechny pluginy, rozsireni apod. fungovaly jako tato cestina a pridaly se do komponent, tak bych za chvilku tu roletku komponenty mohl otvirat jedine na monitoru s rozlisenim 3000px na vysku.

Ano, ve sprave rozsireni vidim 3x cosi od cestiny, ale ani jednou, se to nenazyva komponenta, tak proc to proboba leze do komponent?

Mimochodem, ted jsem zkusil odinstalovat Czech package a ten odinstalovat sel. Presto v roletce komponent zustal ten smejd, co se tam predtim dostal a navic nejdou ze spravce rozsireni odinstalovat dalsi dva zbyle pluginy cestiny. Ty tam proste zustaly a nedaji se odinstalovat nijak. Vesele to pise a hlasi pri odinstalaci chyby a zaroven to pise, ze to bylo uspesne odinstalovano.
Přílohy:

25. zář 2014 09:04 #118102
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Cony napsal: No je to divné, ukazovalo by to na špatný instalační balíček, Každopádně jsem se s tím ještě nesetkal.
Zkusil bych češtinu odinstalovat a nainstalovat znovu přímo v Joomle přes funkci Instalovat Jazyky. V 2.5 uploadem oficiálního balíčku, který stáhnete na úvodní stránce joomlaportal.


Cony, bohuzel oidinstalce nefunguje. Jak jsem psal vys. Kdyz odinstaluji balicek, ve spravci rozsireni zustanou dve dalsi polozky a ty odinstalovat nejdou. Je to poprve, co vidim, ze nejde odinstalovat cestina.

25. zář 2014 09:19 #118103
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Ale obrázek, který jste poslal není roletka komponent,ale seznam všech rozšíření. Pokud instalujete jakýkoliv jazykový balíček, tak se Vám ve správci rozšíření objeví tři položky typu balíček a 2x jazyk. Rozdíl je pouze u EN, protože tento jazyk je součástí instalace Joomla a tím pádem chybí položka typu balíček.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Powered by Fórum