Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vadna cestina pro Joomlu?

25. zář 2014 09:20 #118104
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
a co zkusit přeinstalovat poslední verzí češtiny? případně si pohrát a všechny soubory smazat ručně z ftp a pak znovu nainstalovat. nějak to musí jít :)

25. zář 2014 09:21 #118105
Odpověď od HonzaKr
Moderátor

radek178 napsal: Cony, bohuzel oidinstalce nefunguje. Jak jsem psal vys. Kdyz odinstaluji balicek, ve spravci rozsireni zustanou dve dalsi polozky a ty odinstalovat nejdou. Je to poprve, co vidim, ze nejde odinstalovat cestina.


Jedná se o čistou instalaci Joomla nebo o upgrade z předchozí verze 2.5.x?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

25. zář 2014 09:33 - 25. zář 2014 09:41 #118106
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Code:
Ale obrázek, který jste poslal není roletka komponent,ale seznam všech rozšíření. Pokud instalujete jakýkoliv jazykový balíček, tak se Vám ve správci rozšíření objeví tři položky typu balíček a 2x jazyk. Rozdíl je pouze u EN, protože tento jazyk je součástí instalace Joomla a tím pádem chybí položka typu balíček.

Roletka komponent je hned v prvnim prispevku. Mne nevadi, ze se tam instaluji 3 balicky/pluginy/cokoli. Mne vadi, ze neinstaluji komponentu a je to nalezle v komponentach.

25. zář 2014 09:36 #118107
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

HonzaKr napsal:

radek178 napsal: Cony, bohuzel oidinstalce nefunguje. Jak jsem psal vys. Kdyz odinstaluji balicek, ve spravci rozsireni zustanou dve dalsi polozky a ty odinstalovat nejdou. Je to poprve, co vidim, ze nejde odinstalovat cestina.


Jedná se o čistou instalaci Joomla nebo o upgrade z předchozí verze 2.5.x?


U vsech mych instalaci mam upgrade. Nicmene odinstalaci resit nepotrebuju. Nechci se jeste zdrzovat dalsimi vecmi. Jen jsem napsal, ze to proste nejde. Dela mne to na 5 instalacich Joomly, takze to nebude nahoda. Pouze na jedne, se to nenacpalo do roletky komponent.

25. zář 2014 09:38 #118108
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

ma®vays napsal: a co zkusit přeinstalovat poslední verzí češtiny? případně si pohrát a všechny soubory smazat ručně z ftp a pak znovu nainstalovat. nějak to musí jít :)


A co bych tim vyresil? Z roletky komponent to proste nedostanu. Navic to nejde ani odinstalovat. Odinstaluje se pouza hlavni balicek. Ja to nechci v te roletce a nechci to hledat v databazi a mazat rucne.

25. zář 2014 09:42 #118109
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Trochu si pletete co je balíček. Balíček je zabalení různých typů rozšíření (komponenta, plugin, jazyk atd). Jazykový balíček obsahuje dvě instalace jazyků (veřejná část a admin. část). To že zůstává ve zprávci i položka balíček je také z důvodu lepší odinstalace. Provedete smazání balíčku a ten automaticku smaže všechny naistalované části.
Váš případ ukazuje na špatný upgrade z verze 2.5.x.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Powered by Fórum