Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Upgrade z J2.5 na J3

21. zář 2014 23:06 - 21. zář 2014 23:07 #118021
Upgrade z J2.5 na J3 od vrtaak
Začátečník
Pěkný večer,
narazil jsem na problém s přechodem na Joomla 3. Původní web mám na J 2.5.24, hosting Hostime.cz, PHP 5.3.23, (magic quotes vypnuto), všechna rozšíření jsem pro jistotu odinstaloval, šablony webu i administrace přepnul na defaultní.
Po spuštění instalace J 3.3.3 a jejím doběhnutí všechno zmizí, bílá plocha, nefunguje ani frontend ani backend. Zkoušel jsem to několikrát, znova nainstalovat ze zálohy a pořád nic. Zkusil jsem to přenést na jiný hosting, na Wedos do subdomény a taky nic. Tam mi to alespoň napsalo tuto hlášku:
Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /data/web/virtuals/39591/virtual/www/test/plugins/system/remember/remember.php on line 42
- z toho ale nijak moudrej nejsem.
Zkusil jsem to pak na Wedosu s jiným webem, výsledek stejný. Hostingem to tedy asi nebude. Používám šablony od Artisteer, ale ty mám před instalací aktualizace vypnuté, takže to by neměl být problém.
Zkusil jsem upgrade na starší verzi 3.2.4, a to mi hlásí že soubor nelze otevřít (link zkopírovaný z Joomlacode).
Netuším kde je chyba...

21. zář 2014 23:37 #118022
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

isAdmin() je základní funkce, která zjišťuje, jestli jsi v administraci nebo ve frontendu, tam bude spíš problém v tom, že:

$this->app->isAdmin()

systém asi nebude znát $this->app nebo ho nebude vést jako objekt, což je opravdu divný.

Bílá stránka v podstatě vždy znamená php chybu, takže bych na tom prvním hostingu zapnul php error reporting ( www.phoca.cz/documents/16-joomla/336-how...g-php-errors-on-site ) nebo bych se kouknul do errorLogu, jestli máš tu možnost.

Osobně bych spíš řekl, že je to např. poškozenej nebo chybějící soubor :idea:

PHP by to být nemělo, je doporučený 5.4, ale dá se i od verze 5.3.10

Také může býr problém v update, nevím jakým způsobem jsi ho dělal, ale je možný, že tam prostě někde zůstal starej soubor.
Zkoušel jsi úplně novou instalaci?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: vrtaak

22. zář 2014 00:08 #118024
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Pánové díky za rady. Update jsem dělal podle návodu na docs.joomla, přes komponentu Aktualizace/Krátkodobá podpora.
Čistou instalaci jsem nezkoušel, to si nechávám až na konec.
Divný je, že stejný výsledek jsem měl i s jiným webem, který sem si zkusmo upgradoval na testovací subdoméně, jiný hosting, jiný web, stejný postup, stejný výsledek...
Zítra zkusím ty finty s přejmenováváním remember.php, dneska už na to nevidím... ;-)

22. zář 2014 11:55 #118026
Odpověď od Cony
Moderátor
Plugin remember stačí před aktualizací deaktivovat a po aktualizaci znovu zapnout. Už jsem to tu psal .

22. zář 2014 12:28 #118028
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Plugin remember jsem vypnul, i jsem zkoušel postupy z odkazu výše, a pořád nic. Když jsem přepsal soubor remember.php jiným z čisté instalace, objevila se mi úvodní stránka už v J3 - Control panel a dál sem se z něj nedostal.
Tak sem to vzdal, všechno smazal a nainstaloval čistou J 3.3.3. Teď zkoumám proč mi nejede čeština. Všude zapnutá, a ani když si ji kromě Language managera navolím ručně ve správci uživatelů, tak je všechno v EN. Tenhle web je začarovanej...

Powered by Fórum