Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Gallery Isotope Module - Zdarma

24. zář 2014 07:45 #118062
Odpověď od Linelabcz
Admin
Představ si, že nabízíš nějaké služby nebo produkty a prezentuješ je pomocí obrázků. Zákazník díky modulu uvidí okamžitě celé tvé portfolio a pomocí filtrů např. kliknutím na název kategorie si efektním způsobem zobrazí jen tu část, která ho zajímá....

viz. odkazy:
www.tylerperry.com/entertainment/
explore-kc.com/press.html
uk.rimmellondon.com/products/all

Je pravda, že bude třeba modul doplnit o nějaké funkce, větší náhledy obrázků v popup třeba. Ovšem pro mobilní zařízení není popup okno ideální řešení, zkusím najít nějaký alternativní způsob zobrazení i pro mobily.

24. zář 2014 08:35 #118064
Odpověď od Cufe
Admin
Chápu, u těch příkladů vidím, že se rozklikávají a zobrazí ještě něco dalšího, u tohoto se právě nic nerozkliklo, jen vyjel popis/titulek. Tak mě to zmátlo, zda se mi něco neblokuje. ;-)

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

24. zář 2014 09:19 #118067
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel

Linelab napsal: Zdarec Houbáku, obrázky se přeskládají (zkus si zmenšit okno prohlížeče) . Modul můžeš snadno nastavit, bere šířku a výšku náhledů které si zvolíš v nastavení phoca gallery (medium nebo small) a ještě si můžeš definovat mezeru (margin) mezi obrázky.

Jasan, tomu rozumím, velikost okna jsem si zmenšil, náhledy se přeskládaly, takže to funguje perfektně ... jenom jsem si říkal, jestli by na změnu velikosti displeje neměl reagovat i vlastní rozměr náhledů. Aby se třeba zachoval alespoň dvousloupcový layout toho modulu - stránka potom nebude tak dlouhá.

24. zář 2014 11:59 - 24. zář 2014 12:01 #118072
Odpověď od H13
Admin

Jasan, tomu rozumím, velikost okna jsem si zmenšil, náhledy se přeskládaly, takže to funguje perfektně ... jenom jsem si říkal, jestli by na změnu velikosti displeje neměl reagovat i vlastní rozměr náhledů. Aby se třeba zachoval alespoň dvousloupcový layout toho modulu - stránka potom nebude tak dlouhá.


Já sice tu knihovnu Isotope neznám, ale předpokládám, že pro přesouvání a "tetrisové" řazení obrázků asi bude potřebovat přesný rozměr obrázků. Např. pomocí Bootstrap není nic jednoduššího než udělat obrázky "responzivní" ( class="img-responsive" ) ... Teď jde ale o to, jestli by se to pak nehádalo s Isotopem, který asi někde v Javascriptu počítá s přesným rozměrem obrázků, to znamená, že by obrázky byly sice menší, ale vlastně by se překrývaly nebo by naopak měly mezi sebou velké mezery :idea: :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. zář 2014 12:19 - 25. zář 2014 12:44 #118074
Odpověď od Linelabcz
Admin
Já bych to viděl následovně, klikneš na náhled obrázku a ten se přesune doleva a použije se large image s tím, že pokud uživatel bude chtít si definuje přes parametry modulu rozměry toho selected obrázku, co Cufe? :)
Takže zítra bude nějaká nová verze. Každopádně díky za komentáře.

25. zář 2014 12:04 #118126
Odpověď od Cufe
Admin
Myslím, že ok :-). S možností nastavení přesunu třeba i nahoru je to značka ideal. ;)

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum