Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Řazení článků v podkategoriích

27. čvn 2015 08:35 #122370
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
V administrácii webu pre menu som skúšal zoraďovať podľa rôznych kritérií, ale prejavilo sa to len pre zobrazenie poradia v administrácii. Ak chytím ten odkaz za ľavú stranu, tak ho samozrejme presunúť môžem a prejaví sa to aj na webe, ale stále mi akcia skončí pri zobrazení všetkých položiek zaseknutím prehliadača a vyvolaním nejakej chyby. Ja by som potreboval vedieť, že tam a tam mám nastaviť zostupne-vzostupne a potvrdiť. Ručnému zoraďovaniu by som sa chcel vyhnúť. A ešte som zabudol zrejme podstatnú vec - verzia Joomla 3.4. Keď treba ešte niečo doplniť rád to urobím. V Joomle sa stále ešte len učím.

27. čvn 2015 13:56 #122372
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
Tak nakoniec som to vyriešil, síce nie tak ako som chcel, alebo si predstavoval, ale i tak dobre. Na tom treťom obrázku 03_typ_clanok.jpg je na pravej strane položka triedenie. Takže v tomto nastavení som pre odkaz (Alchelmilka) určil pozíciu First. Potom samostatne pre každý ďalší odkaz na článok som určoval, za ktorým odkazom sa má nachádzať. Čo si samozrejme vyžadovalo trocha úsilia, oproti mojej pôvodnej predstave, zoradiť odkazy abecedne nejakým filtrom a nie ručne. Takže stále ešte skúmam, či takáto možnosť vôbec existuje, zoraďovať odkazy nejakým filtrom, napríklad podľa názvu, dátumu, ID alebo neviem akých možností. Ako som písal skôr, ak si vyfiltrujem všetky odkazy (cca 440) a potom niektorý presuniem pomocou ťahaním tej 3-štvorcovej ikony, skript prestane pracovať, takže pravdepodobne tam mi nejako poškodilo radenie v databáze alebo čo. Takže existencia takého filtra by sa mi hodila, keďže neviem, kedy mi to rozhádže najbližšie.

27. čvn 2015 20:32 #122376
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pokud to z těch obrázků dokážu správně rozluštit, tak máte pro každý článek udělánu jednu položku menu?

Osobně to nepovažuji za vhodné řešení. Položky menu si můžete řadit ručně.

Pokud by jste to řešil seznamem kategorie máte mnohem širší možnosti
Poděkovali: Záhradkár

27. čvn 2015 21:58 - 27. čvn 2015 22:00 #122377
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
Áno, pre každý článok mám jednu položku menu. Zoznam kategórie som skúšal, ale akosi som nevedel dostať výpis všetkých článkov (napríklad byliniek) do ľavého menu. Zobrazilo mi ich len v hlavnom obsahu, čo mi nevyhovuje. Kategórie mám aj zanorené do rôznych hĺbok, napr. Kvety -> Cibuľoviny -> Ľalie -> články o ľaliách. Tam som si to nastavil a môžem potvrdiť bohatosť nastavení pre zoznam kategórie, len bohužiaľ tá posledná úroveň (teda všetky články poslednej kategórie) sa už v ľavom menu nezobrazovala. Je možné, že som niečo nenastavil správne. Na obrázku mám zvolený test, je to zoznam kategorie bylinky, obsah kategorie sa zobrazuje v hlavnom obsahu, nie však už v ľavom menu.
Přílohy:

27. čvn 2015 22:38 #122378
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pořád tomu nerozumím asi přesně, potřeboval bych ten web vidět.
ale obecně:
- pokud máte ke každému článku menu, děláte vše dvakrát
- když zrušíte levé menu (závisí na šabloně a případně na její úpravě) budete mít seznam kategorií vlevo.
- jak se Vám zobrazuje to menu, pokud tam bude třeba 200 podmenu?
- vše by dle mně řešilo zobrazení článků jako seznam všech kategorií.
- počet úrovní zobrazovaných kategorií si nastavujete v modulu toho menu

ale bez přístupu na web opravdu věštím z křišťálové koule, samotné printscreeny moc nepomohou

28. čvn 2015 10:20 #122382
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
Tak som všetky svoje doterajšie postupy nahral na testovací server . Položka test je ako píšete odporúčaný zoznam kategórie. Môžete si to v prípade záujmu prezrieť. Prerábam web ktorý je v koreni adresy. Ešte neviem či ponechám ľavé menu alebo hlavné (je to to isté menu), ale test v hlavnom menu taktiež nezobrazuje obsah (zoznam článkov).

Powered by Fórum