Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Turistický portál - filtr příspěvků - jak na to?

19. pro 2013 09:39 #113331
Odpověď od Zdeněk Štěpánek
Uživatel
Celé se to dá udělat na K2 což je zdarma a nic víc není potřeba, pokud to bude strukturově podobné jako vranovsko.cz Je potřeba vytvořit několik různých šablon pro layouty kategorii atd. A filtrování vyhledávání v K2 taky není problém. V samotné jádru by to bylo hodně neefektivní pro budoucí správu webu. Doporučuji poslední verzi Joomly 3.2.1 a počítat s tím, že budete muset pro tento typ webu stále aktualizovat na nové verze Joomly. getk2.org/
Poděkovali: Martin

19. pro 2013 10:28 #113333
Odpověď od Martin
Uživatel
Ano má to mít podobné funkce jako právě vranovsko, ale chceme tam více obsahové části pro lidi. Ale princip fungování je tedy pořád stejný.
Postavené to mám na zatím poslední Joomle i když jsem se dival, že teď vyšla nová někdy pár dní nazpět.

Děkuji mockrát za rady. Já bych to řešil zbytečně složitě.

19. pro 2013 12:09 #113335
Odpověď od Zdeněk Štěpánek
Uživatel
Poslední Joomla 3.2.0 měla fatální chybu v registracích uživatelů a dalších 125 chyb. Verze 3.2.1 vyšla včera večer a opravuje tyto závažné chyby. Doporučuji jako první aktualizovat na 3.2.1.

08. bře 2014 07:57 #114882
Odpověď od Pavel M.
Začátečník
Momentálně taktéž tvořím jeden menší turisticko-informační portál, ale musel jsem do toho trochu zainvestovat, aby to mělo funkce co od toho potřebuji, tj:

- Místo jednoho obrázku v článku mám danou multigalerii (včetně vkládání vodoznaku) (K2 MultiImages)
- V každém článku (recenze hotelu, ubytování, atd...) možnost vložit adresu na Googlemapě, což při kliknutí na mapě zobrazí miniaturu obrázku článku a odkaz na něj. (StyleWare K2 Maps)
- Zobrazení map podle určitých parametrů (restaurace, ubytování,...) (StyleWare K2 Maps plugin)
- Vyhledávání podle výběrových parametrů (SW K2 Filter)
- Automatické publikování nových článků i na FB profil (AutoTweet NG pro K2)
- Registrace a přihlašování i přes FB/Google/Microsoft/LinkedIN účty (Improved AJAX Login & Register)

Jak si teď už jistě pochopil, použil jsem na to komponentu K2, která je sice zdarma, ale pokud od toho chceš opravdu pořádné funkce, musíš do toho i něco zainvestovat... ;)

p4vel

11. bře 2014 18:26 #114941
Odpověď od marton
Začátečník
Zdravím,
chtěl bych se zeptat tazatele jak to nakonec řešil a P4VELa zda poskytnou kontakty na zmiňované weby. Řešil jsem také turistický web na který jsem nasadil SobiPro. Hlavně protože má nastavitelné pole formuláře, které lze zpoplatnit. Nevím jak je na tom K2. Bohužel Sobi má pro mne složitý způsob formátování výstupu. Již jsem na tom zase dlouho nedělal, ale k náhledu na podbrdsko .info.

15. bře 2014 20:42 - 15. bře 2014 20:47 #115018
Odpověď od Pavel M.
Začátečník
Ještě ho mám rozpracovaný na localhostu,ale nedělam ho pro obohacení,takže jsem zpoplatňování polí nějak neřešil. Lze tam ale nastavit zobrazení "rozšiřujících polí" pouze pro registrované (platící), nebo zviditelnění celého článku (reklamy na hotel, pohostinství, atd...). Nějak jsem po ostatních doplňcích pro nastavení práv pro K2 nepátral, takže vám v tomhle neporadim... :(

p4vel

Powered by Fórum