Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Ako vložiť PHP kód priamo do článku?

23. lis 2012 22:15 #100335
Odpověď od Bong
Moderátor
Není potřeba vkládat nějaký kód sem. Vložit do Joomla můžete prakticky cokoli.

A co JCE, to máte nastaveno správně? Nebo nejlépe vypnuto a vkládáte v textovém režimu?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Zoli

23. lis 2012 22:22 #100339
Odpověď od Zoli
Uživatel
už som skúšal všeličo, na všetko si nepamätám. Mám pocit, že som skúšal vložiť kód aj v textovom režime, ale po uložení mi nejako nefungovalo.

Dnes už nie, ale zajtra vyskúšam znova vložiť v textovom režime a napíše
m Vám výsledok.

Zatiaľ vďaka zo pomoc!
Zajtra sa ohlásim... pekný večer! :)

Nikdy neviete, čo dokážete, kým to neskúsite. (Charles Follen)

www.erstklassige-altenpflege.at/

30. lis 2012 14:12 #100533
Odpověď od Zoli
Uživatel
Dobrý deň!

Vďaka za pomoc, už sa mi podarilo vložiť PHP kód. V globálnych nastaveniach som úplne vypnul textové edirory a potom som otvoril článok a priamo som vložil php.

Zistil som ale, že keď opätovne zapnem JCE editor a otvorím článok, tak mi automaticky znova prefiltruje článok a php kód mi "zruší". Dá sa tomu nejako zabrániť? Mám obavy, že pracne vytvorím článok s php v budúcnosti a náhodou v budúcnosti zabudnem vypnúť pred otvorením JCE editor, tak sa mi stratí celý kód.

Dá sa teda nastálo nastaviť jeden článok tak, aby nenatiahol JCE editor?

Pekný víkend!

Nikdy neviete, čo dokážete, kým to neskúsite. (Charles Follen)

www.erstklassige-altenpflege.at/

30. lis 2012 15:21 #100534
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Pochybuju ... JCE prakticky ani neví, jaký článek edituje.
Mohu se zeptat, proč vkládáte php kód do článku? Existují mnohem elegantnější způsoby - plugin, modul, override ...
Poděkovali: Zoli

24. led 2013 09:42 #102749
Odpověď od Zoli
Uživatel
Dobrý deň!

Logická otázka... to preto, lebo viem napísať kód v PHP režime a viem aj uložiť kdekoľvek pomocou webftp, ale neviem ako dostať výsledok tohto kódu späť do článku tak, aby som článok mohol ďalej upravovať.

To zn. viem vytvoriť napr. calc.php a uložiť kdekoľvek, ale neviem akým spôsobom "odkážem, načítam údaje" z calc.php do ČASTI(!) článku.

Nikdy neviete, čo dokážete, kým to neskúsite. (Charles Follen)

www.erstklassige-altenpflege.at/

24. led 2013 12:27 - 24. led 2013 12:29 #102757
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
nedávno jsem zkoušel na vkládání php scriptů do článků plugin DirectPHP bez nejmenších potíží. PHP kód jsem vkládal přímo do JCE a fungovalo to skvěle. B)
PS. plugin je určen, ale pro Joomlu do verze 2.5.x,pro Joomlu 3 jsem to zatím nezkoušel.
Poděkovali: Zoli

Powered by Fórum