Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kde udělali soudruzi z Joomlaportal.cz chybu?

26. zář 2012 13:09 #98029
Ahoj,

tak jsem po delší době navštívil tento český komunitní "portál" a kromě designu se nic moc nezměnilo :(
Odezva serveru katastrofální, načítání stránek, fóra atd. na minuty.
Kde asi udělali soudruzi chybu?

26. zář 2012 21:48 - 26. zář 2012 21:55 #98031
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No soudruzi asi nějaké chyby dělají, ale rád si nechám poradit, jak bránit web před DOS útoky s souběžným skenováním celého fóra a webu několika stovkama robotů....

Kdyby jsi web navštěvoval častěji, tak by jsi věděl, že až na dnešek jel web naprosto v pohodě a postupným laděním se jeho rychlost stále zvedá. Problémový je hlavně modul latest_kunena, který dokáře při větší návštěvnosti zahletit server paměťově náročnými dotazy. Nenajde se nějaký dobrovolník, který by ten modul odladil?

Jinak z Tvé poznámky cítím, že by jsi rád na portále změny. Co také něco navrhnout, případně se zapojit? Dokud se zde nebude platit za obsah, tak je práce na portále zcela dobrovolná.

Druhá možnost je samozřejmě změnit fórum. Co by jsi soudruhu navrhnul? Případny i ostatní:-)

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

26. zář 2012 23:11 #98035
Odpověď od Cony
Moderátor
Nevím zda má na příspěvky tohoto typu vůbec smysl odpovídat. Soudruh stejně nepomůže, neporadí, ani se nezapojí. Pouze cca za rok přihodí příspěvek vesměs kopírující ten dnešní.

27. zář 2012 08:35 #98044
Odpověď od Jakub Novotný
Uživatel
Musím souhlasit s VldySkem. JoomlaPortal je jedna velká hrůza. Vždyť to tady nikdo nevede! Proč? Každý si dělá co chce. Na češtinu pro Joomla 2.5.7 jsem musel čekat dobu než se objevila. Dlouho jsem neviděl web v takovém katastrofálním stavu.
Když už řešíte problémy s forem, tak nasaďte phpBB a p8pbb bridge .

27. zář 2012 08:43 #98045
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
A čím jste přispěl Vy, aby čeština byla dříve?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

27. zář 2012 09:05 #98046
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Vážený "traktoristo", každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, že?
A překládání Joomly do CZ se řadí do skupiny dobrých skutků, nikdo za to nijak honorován není a dělá to pár nadšenců (Sváťa, Fenris, HonzaKr a další) pouze z dobré vůle a když mají čas. A my "česká komunita ", můžeme být rádi, že ta čeština se dostane na svět alespoň nějak.
Takovýhle blbý keci od člověka co tu má první příspěvek ve fóru mě fakt může zvednout ze židle.

Powered by Fórum