Kde udělali soudruzi z Joomlaportal.cz chybu?

Vlk Šedý
26. zář 2012 13:09 #98029
Ahoj,

tak jsem po delší době navštívil tento český komunitní "portál" a kromě designu se nic moc nezměnilo :(
Odezva serveru katastrofální, načítání stránek, fóra atd. na minuty.
Kde asi udělali soudruzi chybu?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od HonzaG
26. zář 2012 21:48 - 26. zář 2012 21:55 #98031
No soudruzi asi nějaké chyby dělají, ale rád si nechám poradit, jak bránit web před DOS útoky s souběžným skenováním celého fóra a webu několika stovkama robotů....

Kdyby jsi web navštěvoval častěji, tak by jsi věděl, že až na dnešek jel web naprosto v pohodě a postupným laděním se jeho rychlost stále zvedá. Problémový je hlavně modul latest_kunena, který dokáře při větší návštěvnosti zahletit server paměťově náročnými dotazy. Nenajde se nějaký dobrovolník, který by ten modul odladil?

Jinak z Tvé poznámky cítím, že by jsi rád na portále změny. Co také něco navrhnout, případně se zapojit? Dokud se zde nebude platit za obsah, tak je práce na portále zcela dobrovolná.

Druhá možnost je samozřejmě změnit fórum. Co by jsi soudruhu navrhnul? Případny i ostatní:-)

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Odpověď od Cony
26. zář 2012 23:11 #98035
Nevím zda má na příspěvky tohoto typu vůbec smysl odpovídat. Soudruh stejně nepomůže, neporadí, ani se nezapojí. Pouze cca za rok přihodí příspěvek vesměs kopírující ten dnešní.

Odpověď od Jakub Novotný
27. zář 2012 08:35 #98044
Musím souhlasit s VldySkem. JoomlaPortal je jedna velká hrůza. Vždyť to tady nikdo nevede! Proč? Každý si dělá co chce. Na češtinu pro Joomla 2.5.7 jsem musel čekat dobu než se objevila. Dlouho jsem neviděl web v takovém katastrofálním stavu.
Když už řešíte problémy s forem, tak nasaďte phpBB a p8pbb bridge .

Odpověď od HonzaKr
27. zář 2012 08:43 #98045
A čím jste přispěl Vy, aby čeština byla dříve?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Odpověď od Ondra Cimfl
27. zář 2012 09:05 #98046
Vážený "traktoristo", každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, že?
A překládání Joomly do CZ se řadí do skupiny dobrých skutků, nikdo za to nijak honorován není a dělá to pár nadšenců (Sváťa, Fenris, HonzaKr a další) pouze z dobré vůle a když mají čas. A my "česká komunita ", můžeme být rádi, že ta čeština se dostane na svět alespoň nějak.
Takovýhle blbý keci od člověka co tu má první příspěvek ve fóru mě fakt může zvednout ze židle.

Odpověď od Jakub Novotný
27. zář 2012 09:27 #98047
Ale tady se nejedná pouze o překlad redakčního systému. Joomlaportal.cz a všechno kolem něho je prostě v katastrofálním stavu.
Navíc když už se tu pouštíte do protiútoku, tak odpovím taky. Joomlaportal.cz většinu věcí má strašně špatně vymyšleno. Ani jsem nevěděl, že mohu nějak pomoci s překladem - ani nevím kde / jak. I když bych rád pomohl, pár překladů jsem si pro sebe udělal. Prostě jednoduše řečeno, Joomlaportal je UZAVŘENÝ JEN PRO VÝJÍMEČNÉ LIDI NEBO LIDI CO TADY NEJVÍCE ŘVOU. A nemluvte mi o nějaké komunitě! Komunita se vůbec na ničem nepodílí. Jen pár jedinců - a to když se jim zrovna chce.
Bodla by otevřenost - prostě nějaká možnost více se podílet - pro všechny.

Odpověď od CrocodilusCZ
27. zář 2012 09:51 #98049
Omlouvám se, že se nejspíše montuju do věcí kterým prd rozumím, ale imho jsi poněkud nespravedlivý. Já jsem za joomlaportal rád, i za lidi, kteří jej spravují. Je třeba si uvědomit, že je to nevýdělečná aktivita a všichni co tu radí, to dělají nezištně a bez nároku na odměnu, budiž jim ke cti jen věčná sláva a vděk nás méně nadaných. Co se týče překladů, často jsou nějaké informace zveřejněny v hlavních článcích na indexu JP, takže podle mě to není špatně koncipované a stačí sledovat fórum. Já třeba pročítám i dredy, které se netýkají konkrétně mých problémů, abych se tak nějak průběžně učil a zlepšoval.

Já bych spíš uvítal zrychlení celého načítání stránek, ale chápu, že kdyby to bylo v technických a jiných silách a možnostech, už jste na tom asi zapracovali.

Přesto vám patří za joomlaportal.cz velký dík

Odpověď od Jakub Novotný
27. zář 2012 10:43 #98052
Neřekl jsem nic, co by nebyla pravda. Ano, na JoomlaPortale se podílí pár lidí a zadarmo (většinou asi nadšenci). Ale proč to není umožněno dalším? Nejsou zde žádné možnosti ani informace o tom jak pomoci, jak udělat to a to. Ani žádný systém, který by to umožňoval. Tím si JoomlaPortal podkopává vlastní základy.

Odpověď od Cony
27. zář 2012 10:57 #98054
A jak to víte? Projevil jste někde nějakou snahu se zapojit? První příspěvek do fóra máte zde, ihned takto kritický. Myslím si že umožnit "zapojit se" někomu by mělo být podloženo nějakou jeho již projevenou snahou nebo znalostmi, jinak by z toho taky mohl vzniknout pěkný maglajz.
A rada s nasazením PhpBB - věřte mi, to rozhodně není šťastné řešení - míchat 2 různé systémy, každý se svým systémem uživatelů a práv. Vím o webu kde to takto funguje, a jsou s tím neskutečné problémy.

Odpověď od Vlk Šedý
27. zář 2012 11:33 #98058
LOL, když si to tak čtu, vidím, že se nic v "komunitě" nezměnilo :lol:
Tak zase za rok.

BTW: Traktorista to trochu pojmenoval. Podívejte se jak viditelně, kde a jakým způsobem žádáte o pomoc. Zamyslete se nad přehledností informací poskytovaných na home page, ale hlavně UDÉLEJTE NĚCO S TÍM, ABY SE INFORMACE načetli dřív než se rozhodnu stránku opustit.
Stále je tu několik jedinců, kteří si snad honí trika či co. To není parta pro mne, proto nemám zájem se zapojit :huh:
Ale jestli mohu poradit, rozdělte si úkoly kdo je za co odpovědný, a to dodržujte. Tedy, aby tady byly aktuální informace o tom, že vyšla Joomla! 2.5.7 a shrnutí co nového. Jak je to s češtinou pro tuto verzi. Informace o připravované Joomla! 3.0 a opět co je nového. Včetně toho, že překladatelský team již bude pracovat v předstihu na počeštění.
Není to nic těžkého a jde to dělat v rámci "nadšení a dobrovolnosti", když chcete, nebo požádejte o nějaké mikroplatby, dobrovolné příspěvky.
Využijte sociální média - Twitter, Facebook, Google+
A ještě jednou žádám, neotírejte se o mne. Položil jsem jen provokativní dotaz a popsal stav. Kdybych měl zájem se zapojit, tak to udělám. Jenže pořád cítím, že s touto partou si jednoduše nesednu. Děkuji za pochopení. HOWGH!

Odpověď od Jakub Novotný
27. zář 2012 12:04 #98060
Ano, je to tak. Logo sice nese "ČESKÁ KOMUNITA", ale dost to zavání. Na portále se žádná komunita nepodílí ani komunitní nástroje tu nejsou (když nepočítám toto forum). Pro méně chápavé to znovu zopakuji, to je ta věc, která mi vadí a asi nejen mě.

Odpověď od Cony
27. zář 2012 12:10 #98061
Jistě veni, vidi, vici, sem nejlepší, a vy mi nesaháte ani po kotníky. Kdybych chtěl, tak Vám to tady zorganizuju a celý vymyslím, ale já nechci. :cheer:

Kritika je důležitá, ale konstruktivní kritika, pokud chcete něco měnit, zkuste přijít s návrhem, co kdybych JÁ udělal to a to, a ne s návrhem máte to špatně nějak to předělejte...

Komunita má být složená z jednotlivý členů, a to hlavně ze členů kteří dokáží také dávat, nejen brát. To že zde je více těch kteří jen berou je bohužel fakt.

Vždyť kdo Vám brání založit jiný komunitní portál, pojatý tím SPRÁVNÝM způsobem, a všem to tady natřít?

Odpověď od prontik
27. zář 2012 12:13 #98062
cony

Nema cenu na tyhle prispevky vubec reagovat, protoze tady je evidentni, ze si tady jen nekdo vybiji nejaky mindrak.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

Odpověď od Cony
27. zář 2012 12:20 #98065
No nějak jsem se nechal unést :-)