Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

SAFE MODE

17. kvě 2006 23:07 #7864
Odpověď od Genstiade
Uživatel
Je to tůvj web, delej si tu co chces...

Já za nic nemùžu, to Joomla !!! :-) Nebo je to tim, že to neumim? :-)

18. kvě 2006 16:08 #7924
Odpověď od Marti Hájek
Uživatel
U mamba to byl trochu problém a bez patche jsem to nerozchodil. Vždycky se objevil u nějaké komponenty v nejmíň vhodném okamžiku kix.
Ale Joomla! 1.0.8 spravuji v osmi exemlářích a všechny v safemode-on bez patche. Vše funguje naprosto bez problémů, včetně instalace těch nejsložitějších komponent. Aby instalace komponent fungovala bez problémů, mám v "Site->GlobalConfiguration" na kartě "Server" nastaveno CHMOD new files to:666 a CHMOD new directories to:777. To jsem ale nastavil až po kompletní instalaci Joomly a povolil jsem toto nastavení jen pro nově instalované komponenty. Původní soubory a adresáře zůstanou beze změny a u nově instalovaných komponent, modulů a pluginů je díky tomuto nastavení možnost ručně práva upravit, aby to odpovídalo bezpečné instalaci. Taky je vhodné nově vytvořené adresáře nových komponent doplnit o prázdný soubor index.html, pokud ten adresář nemá spouštěcí soubor.

Příspěvek editován: matescz, v: 18/05/2006 22:40

www.boomtv.cz - Joomla! 1.5.20 na serveru v safe-on

18. kvě 2006 18:10 #7927
Odpověď od Genstiade
Uživatel
Konecne to nekdo vyresil me srozumitelnym zpusobem, diky

Já za nic nemùžu, to Joomla !!! :-) Nebo je to tim, že to neumim? :-)

18. kvě 2006 18:46 #7928
Odpověď od Roman Kršňák - Joomla4u
Uživatel
No ale asi ne vždy to funguje. ERROR: Could not find an XML setup file in the package. Upload module - Failed Installation file not found: (hosting www.ic.cz )

Ne že bych to nějak potřeboval, vyřešil jsem si to po svém. Nainstaluju si to na localu a pak nakopíruju soubory na FTP a vložím potřebný příkaz do databáze.

18. kvě 2006 22:38 #7932
Odpověď od Marti Hájek
Uživatel
Jo věřím, že i přes toto řešení budou dále existovat diletantsky udělané hostingy, kde to ani takhle neprojde. Nebo i naopak, předpokládám, že časem narazím na nějakou komponentu, která mi tak neprojde. Zatím to ale funguje a už jich mám dost vyzkoušených. U dvou komponent se mi stalo, že jsem musel povolit zápis do nějakého dalšího adresáře, než je uvedeno při instalaci Joomly. Pak je lepší napůl instalovanou komponentu odinstalovat, změnit práva u požadovaného adresáře a znovu provést instalaci.

www.boomtv.cz - Joomla! 1.5.20 na serveru v safe-on

18. kvě 2006 22:44 #7933
Odpověď od Genstiade
Uživatel
matescz: Máš na sebe icq nebo Skype, potřeboval bych se poradit...

Já za nic nemùžu, to Joomla !!! :-) Nebo je to tim, že to neumim? :-)

Powered by Fórum