Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nefunguje Lightbox

05. bře 2012 11:14 - 05. bře 2012 11:16 #90870
Nefunguje Lightbox od Pavel Tajduš
Uživatel
Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám čistou instalaci Joomly 2.5 u Wedosu.
Snažil jsem se rozchodit nějakou foto galerii, ale u žádné mi nefungoval lightbox a podobně. Zkoušel jsem několik různých modulů, ale vždycky to samé.

Přijde mi to, že negunguje jQuery (ale jsem nováček, takže tomu moc nerozumím). Nejdříve jsem si myslel, že mám chybu v šabloně, ale ve všech šablonách (z instalace joomly) je to stejné.

Přemýšlel jsem, jestli není něco zakázané přímo u wedosu, nebo v .htaccess

Tato příloha není pro hosty přístupná.
Prosím nejprve se přihlaste nebo registrujte.


Hledal jsem i na foru, ale nic jsem nenašel. Tak nevím.
Máte nějaký tip?

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

05. bře 2012 11:45 - 05. bře 2012 11:45 #90874
Odpověď od Bong
Moderátor
Nefunguje - to je univerzální všeříkající slovo, ale k určení problému naprosto nevhodné. Musíte problém popsat, zkopírovat chybové hlášky, uvést jaká rozšíření vlastně používáte a dát nejlépe i odkaz na vaše stránky, kde je možno chybu vidět...

Prostě vám to nefunguje... .htaccess je normální, ale váš hosting, to je už jiná. Zkuste si jej zde na fóru vyhledat. Až narazíte na zmínku o "kouzelném tlačítku", zkuste jej použít. Třeba se to rozběhne.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Pavel Tajduš

05. bře 2012 14:11 #90883
Odpověď od Pavel Tajduš
Uživatel
Věděl jsem, že dostanu sodu :-)
Omlouvám se za svůj příspěvek. Přidám nějaké info. Kouzelné tlačítko jsem také použil, ale zřejmě nedokážu dobře specifikovat svůj problém.

Použil jsem například tento doplněk:
extensions.joomla.org/extensions/photos-.../photo-gallery/11426

Výsledek vypadá takto (nerešte jak to vypadá):
18259.w59.wedos.net/galerie

Chybová hláška žádná nevypadla. Prostě jen obrázek nevyskočí do "Lightbox" PopUpu.

Podobně mi nefungují i ostatní galerie.

05. bře 2012 18:33 #90898
Odpověď od Bong
Moderátor
Když stránky vytváříte, vypněte SEF URL, to si nechte až na konec.
Když chcete použít nějaký podobný plugin pro galerii, nebo náhledy, použijte jeden. Velké množství různých pluginů = možné velké problémy. Zbytečné odinstalujte.

A teď zkuste zapřemýšlet co z následujícího jste neudělal:

Nainstaloval jste balíček pkg_sigplus-1.4.2.10.zip.
Pak jste ve Správci pluginů povolil plugin Content - Image gallery - sigplus.
Ve složce images, jste vytvořil složku myfolder a do ní vložil obrázky přiměřené velikosti a správného formátu.
Do článku Galerie jste vložil řetězec {gallery}myfolder{/gallery}.
Podíval jste se na stránkách, jak vám to pěkně funguje.

K pluginu je malá dokumentace . A mimochodem, komponentu na restaurační menu i galerii najdete u Phoca...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Pavel Tajduš

05. bře 2012 20:19 #90910
Odpověď od Pavel Tajduš
Uživatel

Bong napsal: A teď zkuste zapřemýšlet co z následujícího jste neudělal:

Nainstaloval jste balíček pkg_sigplus-1.4.2.10.zip. - Ano
Pak jste ve Správci pluginů povolil plugin Content - Image gallery - sigplus. - Ano
Ve složce images, jste vytvořil složku myfolder a do ní vložil obrázky přiměřené velikosti a správného formátu. - Ano
Do článku Galerie jste vložil řetězec {gallery}myfolder{/gallery}. - Ano
Podíval jste se na stránkách, jak vám to pěkně funguje. - Bohužel nefunguje


Mám nainstalovaný jen jeden jediný modul, a to viz příspěvek výše. Zbytek jsem odstranil. Pak jsem provedl znovu celý postup viz výše, ale stále nic. Výsledek stejný.

Jednou se mi objevila tato hláška, při načítání stránky s galerií (ale jen jednou), jinak to běžně jede (tedy nejede).

Fatal error: Maximum execution time of 90 seconds exceeded in /data/web/virtuals/18259/virtual/www/plugins/content/sigplus/thumbs.php on line 327

Zkusím si bokem dát čistou instalaci joomly, a nahrát tam ten modul, jestli se mi to povede na čisté instalaci.
Každopádně děkuji za každý tip.

05. bře 2012 20:58 #90911
Odpověď od Bong
Moderátor
No vidíte, alespoň nějaká chybová hláška.

Zkuste si tam dát jednu fotku a přiměřené velikosti (200-300kb). Funguje? Změňte hosting, nechte si změnit paramerty, nebo dávejte menší fotky,

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum