Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nečeské znaky v menu

11. úno 2012 10:53 #89104
Nečeské znaky v menu od Dusan
Uživatel
Koupil jsme si nové téma, ale v menu se mi zbrazují nečeské znaky (i v back office se po uložení přehodí).
viz tady libo.iservery.com/
DB vypadá v pořádku.

tušíte někdo na co se podívat abychom to dal dohromady? jinde jsem na tu chybu nenarazil.

Taky se chci zeptat jak si upravit překlad české joomly - některé překlady mi nezapadají do tématu )viz třeba přihlášení.

11. úno 2012 11:29 #89106
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Zkousel jste udelat novou polozku v menu? Ale samostatne-solo polozku v top menu. A pouzijte do nazvy polozky vsechny znaky s diakritikou a uvidime. Ono totiz jak se na to divam, tak to tam na te Tehotne.eu mate nejak divne poskladane imtp.me/2l6e01orx.p Mate tam 2 stejne polozky pod sebou, jedna je jako Home a ta druha je co? (Tehotne.eu a Tehotne.eu2

Upravit cesky preklad joomly tak to bude asi nejspis ve slozce Language ze.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

11. úno 2012 12:22 #89109
Odpověď od Dusan
Uživatel
Položka těhotné.eu2 už je nová položka
přidal jsem tedy ještě jednu se všemi cs znaky.
výsledek je vidět :(

jediné co mne napadalo... Téma obsahuje upravený instalační balíček - pokud dám nahrát zkušební data, tak mám nastavené téma a plno článků... pouze menu není česky.
Jestli si dobŕe vzpomínám, tak když jsem zkušební data nenahrál, tak jsme musel ručně všechno doinstalovat (i když bylo nakopírováno), ale menu ślo česky bez problémů - tohle si chci ale odpoledne vyzkoušet...

Mohl by tedy být problém v sql souboru se zkušbními daty?

11. úno 2012 12:42 #89111
Odpověď od Radim Kaloč
Uživatel
A není to náhodou tím že šablona načítá google fonty .... které nejsou s podporou českých znaků?????

11. úno 2012 12:59 #89112
Odpověď od Dusan
Uživatel
No nevím... protože po uložení vidím ten obrácený otazník i v backoffice - tzn... je to tak uloženo i do DB...
aspoň tak bych to chápal.

Jinak nastavení google fontů je v nastavení šablony a můžu si s tím hrát...

11. úno 2012 13:03 #89114
Odpověď od Radim Kaloč
Uživatel
jak máš nastavené porovnání DB utf8_general_??

Powered by Fórum