Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Statistika eshopu v Piwiku

21. říj 2013 18:43 #111952
Statistika eshopu v Piwiku od ma®vays
Návštěvník
Dobrý večer.
Máte někdo zkušenost se sledováním eshopu v piwiku?

Piwik už používám dlouho a často, ale nyní se snažím rozchodit sledování VM2. Bohužel bez úspěchu. V nastavení piwiku jsem obchod povolil, vybral měnu a čekám a čekám. Bohužel pořád mi naskakují samé nuly. Nemusím ještě někde něco nastavovat?

21. říj 2013 22:22 - 21. říj 2013 22:24 #111954
Odpověď od Cony
Moderátor
Piwik sice nepoužívám, ale pokud jsem pochopil, funguje hodně podobně jako Google Analytics. Musíte tedy ještě do stránek přidat kód, který serveru Piwik řekne, kdo co koupil. Ten kód se obvykle vkládá do stránky "Děkujeme za nákup". Bližší info je např. přímo v nápovědě Piwik .

PS: rychlé dotaz na google našel tento plugin .

21. říj 2013 22:47 #111955
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
děkuji za info. V nápovědě jsem byl, ovšem jsem nesroloval stránku až dolů, ale zůstal jsem u první várky pluginů, kde jsem si stáhl jen plugin na vložení sledovacího js tagu.

Po tvém přízpěvku jsem sjel až dolů a ejhle. Takže opravdu to funguje tak, že si stáhnu a nainstaluju druhý plugin, který zajistí sledování objednávek. Pak by to měl už fungovat :) Díky

05. led 2014 17:19 #113575
Odpověď od Aqui
Začátečník
Zdar borci,
taky jsem zkoušel piwik. Je to zajímavý a hodně našlápnutý nástroj.
Zkoušel jsem verzi která byla jako komponenta přímo do Joomla!.

Asi tak půl roku zpět to nějak celé zkolabovalo a nelze se do piwiku vůbec dostat (přes rozhraní Joomla!).
Nevíte kde se piwik pozměnil, zda to stále mají jako komponentu, nebo se musí instalovat extra či přes nějaký externí server kde si jen vytvoříte účty pro weby (jako na googlu).

Díky za vaše zkušennosti.

Zdarec :whistle: Aq.

05. led 2014 21:26 #113577
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Ahoj. Piwik jako takový funguje na tom principu, že si nainstaluješ defacto vlastní webovou stránku, která je k tomu určena. Nevím jak se přesně vyjádřit, abys mě pochopil, ale prostě si nainstaluješ na hostingu vlastní instalaci piwiku a tam to sleduješ. Můžeš na ni mít statstiky několika webů najednou, můžeš mít několik uživatelů, kteří mohou statistiky sledovat.

To co popisuješ ty byl podle mě jen nějaký modul, pomocí kterého si zobrazíš piwik statistiky v daném webu, který sleduješ. Alespoň tohle jsem zkoušel já. Nakonec jsem ale zůstal u originálního webového rozhraní piwiku. Pro každý web mám vlastní složku na hostingu, vlastní databázi a tam to sleduji.

Možná si ale objevil nějaké rozšíření pro joomlu, které tyto dvě věci spojuje a vyhneš se tak samotné instalaci webového rozhraní piwiku. Ale to jsem ještě nikdy neviděl, takže neporadím.

06. led 2014 18:15 #113587
Odpověď od Aqui
Začátečník

ma®vays napsal: Ahoj. Piwik jako takový funguje na tom principu, že si nainstaluješ defacto vlastní webovou stránku, která je k tomu určena. Nevím jak se přesně vyjádřit, abys mě pochopil, ale prostě si nainstaluješ na hostingu vlastní instalaci piwiku a tam to sleduješ. Můžeš na ni mít statstiky několika webů najednou, můžeš mít několik uživatelů, kteří mohou statistiky sledovat.

To co popisuješ ty byl podle mě jen nějaký modul, pomocí kterého si zobrazíš piwik statistiky v daném webu, který sleduješ. Alespoň tohle jsem zkoušel já. Nakonec jsem ale zůstal u originálního webového rozhraní piwiku. Pro každý web mám vlastní složku na hostingu, vlastní databázi a tam to sleduji.

Možná si ale objevil nějaké rozšíření pro joomlu, které tyto dvě věci spojuje a vyhneš se tak samotné instalaci webového rozhraní piwiku. Ale to jsem ještě nikdy neviděl, takže neporadím.


Zdarec.

No jasně tvůj popis je to co jsem si myslele že takto piwik funguje....vlastní instalaci.
Já někde sehnal snad na ofiko stránkách piwiku jako komponentu cca 1,5rok zpět.
Ono to bylo to samé co popisuješ ale instalaci jsem provedl přímo v joomle. Aj to udělalo v nemu odkaz jako jiné komponenty. Ale pihlášení bylo i přes admin rozhraní solo do piwiku. Takže to je tvůj způsob ale modifikovaný do J!.
Jen se domnívám, že to vytvořilo i com_piwik (ne solo v rootu).

I aktualizace fungovaly ok. No a jednoho dne mne piwik odříznul...asi to dále vyvýjejí jako solo soft.

Moc díky za info.

Zdarec :whistle: Aq.

Powered by Fórum