Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

joomla, wedos, .htaccess, adresář domains

01. říj 2013 18:09 #111413
Zdravím,

chtěl bych poradit, kde hledat chybu. Mám joomla 2.5 jako alias u wedosu. Mám to tam v adresáři www/domains/domena.tld. Joomla jako taková funguje dobře, všechny adresy se překládají jak mají. Jen google mi z neznámých důvodů indexuje 2 stránky s adresou www.domena.tld/domains/domena.tld/ ....... Pokud na tu stránku vleze, zahlásí mu to chybu 500.
Komunikace s wedosem dopadla bídně, dokázali mně jen odkázat na nějaké návody, o kterých jsem jim předem řekl, že už jsem podle nich nastavení kontroloval. Jen jsem z nich vyrazil informaci, že údajně přesměrování a jejich .htaccess funguje správně.
V rootu hostingu mám jejich originální htaccess a v rootu joomly zase originální joomlácký.
Chtěl bych poprosit o radu, jak tento problém řešit. Bohužel v psaní .htaccess, se trochu ztrácím, ale předpokládám, že by se tímto způsobem asi dalo řešit. Případně někde v konfiguraci joomly? (live_site mám nastaveno)...
Předem díky, případně doplním další informace...

01. říj 2013 18:37 #111414
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
500 je chyba serveru. Ve vetsine pripadu to je nezakomentovany Options/Follow

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

01. říj 2013 19:00 #111416
Odpověď od Michal
Uživatel
ten mám zakomentovaný. Je to divné, teď jsem zjistil, že jiné stránky, které mají v adrese navíc /domains/doména.tld fungujou i s nepřepsanou adresou (přesměrování neproběhne, ale obsah je správný).

Konkrétně je problém jen u 2 stránek - /component/users/?view=remind a /component/users/?view=registration

Stejně ale nechci, aby na adresy s /domains/doména.tld vůbec někdo chodil, poradíte mi prosím, jak mám upravit .htaccess, aby se to rovnou přesměrovalo na správnou verzi?

Díky

01. říj 2013 22:34 #111426
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
proctete si tento clanek , mozna pomuze

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

02. říj 2013 11:06 #111512
Odpověď od Michal
Uživatel
...no sice nepomohlo, ale stejně díky

02. říj 2013 11:33 #111514
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Muzu se zeptat proc nemate instalaci primo ve www, ale az ve slozce domains? Ja teda na tomto hostingu mam dost webu, ale nikdy jsem toto resit nemusel, protoze mam vse jiz ve slozce www. Pripadne sudomeny pak ve slozce Subdom. Vse pak indexuje jen jednou.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

Powered by Fórum