Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla! - přesun (migrace) na nový webhosting.

22. zář 2013 13:59 #111290
Odpověď od Bong
Moderátor
Musíte použít správnou verzi Akeeba Backup dle vašeho serveru. Na tom starém máte verzi PHP 5.2.17, je tedy třeba použít verzi Akeeba Backup podle toho. U každé verze ke stažení máte popis jakou verzi Joomly, PHP,... atd vyžaduje

Můžete také použít komponentu a plugin Easy Joomla Backup. Toto rozšíření umožňuje vytvářet zálohy vaší Joomly jednoduchým způsobem, prostě sbalí všechny soubory a složky do ZIPu a přidá tam dump z databáze. Existuje i čeština.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. zář 2013 16:03 #111291
Odpověď od Tomáš Holík
Uživatel
Dobře díky za info, ikdyž jsem si to chtěl udělat sám bez těchto pluginů.
Prostě vyzjistit kde je chyba, když dělám vše správně.
Ale tak dobrá dejme tomu že použiju ten Akeeba > backup ten je mi jasný.
Ale co potom další kroky až budu mít ten vyexportovaný soubor.

Pak jako musím nainstalovat čistou Joomlu na nový server, doinstalovat modul Akeeba kickstart a pomocí Restore najít příslušný soubor a dát Provést?

Tohle mi totiž ještě není moc jasný, díky.

22. zář 2013 16:53 #111292
Odpověď od Bong
Moderátor
Vůbec ne. Pouze nahrajete na prázdný web zálohu z Akeeba Backup (soubor ZIP nebo JPA) a soubor kickstart.php. Pak v prohlížeči ten soubor kicstart.php zavoláte a dále jen nastavujete o co vás instalátor požádá (hesla k databázi a pod.). Na Akeeba je k tomuto videotutoriál, podívejte se na něj.

Pokud požijete třeba ten Easy Joomla Backup, tak jím vytvořená záloha nemá vestavěný instalátor. Přesto je třeba ZIP nahrát na web, rozbalit až tam a zeditovat configuration.php. Dump databáze je třeba nahrát přímo do databáze.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum