Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Joomla 2.5.11 - problém při ukládání záznamů

13. čvn 2013 13:47 - 13. čvn 2013 13:54 #108528
Odpověď od Jan Tryzna
Uživatel
Porovnávání podle obsahu (instalační balíček vs současná instalace) po odfiltrování adresářů s již nainstalovanými komponetami a pluginy dopadlo tak, že se nenašli žádné neshodné soubory existující na obou stranách porovnání. Tzn. Buď něco chybí na jedné nebo na druhé straně, ale když už je něco na obou stranách, tak je to shodné. Jak jsem již psal, tak v aktuální instalaci oproti obsahu balíčku chybí pouze 5 souborů (/joomla.xml o tom jste již psal, images/banners/ osmbanner1.png, osmbanner1.png,shop-ad-books.jpg, shop-ad.jpg).

Zkoušel jsem i různé prohlížeče Chrome, Firefox, IE (před použitím jsem smazal veškerou historií procházení)

Zkoušel jsem pro odhalení chyby použít nástroje dostupné ve Firefoxu a konzole mi po stisku tlačítka uložit při ukládání nového kontaktu zobrazila následující chybové hlášení: "TypeError: tinyMCE.get(...) is undefined" @ ..... /index.php?option=com_contact&view=contact&layout=edit:368

Tak zřejmě bude nějaký problém s javascriptem, Nemůže být třeba nějaký problém v databázi ?

Nemáte někdo nějaký nápad ? Díky za radu, nechci se pouštět do přeinstalace celého webu.

13. čvn 2013 13:51 #108529
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
a kdyz pouzijete jiiny editor?
a kdyz nepouzijete zadny editor?
ulozit jde?

Joomla! pro každého

13. čvn 2013 14:34 #108530
Odpověď od Jan Tryzna
Uživatel
Při žádném i jiném editoru je situace stejná.

13. čvn 2013 15:34 - 13. čvn 2013 15:35 #108531
Odpověď od Bong
Moderátor
Bavíme se o editaci v administraci Joomly?

Stránky - Systémové informace - Práva složek, je vše zelené?
Databázi můžete cvičně opravit, v phpmyadmin zaškrtnout všechny tabulky a vybrat opravit...
Můžete zkusit opravit i soubory instalace Joomly. Stáhněte si poslední kompletní instalaci Joomla 2.5.11 a balíček pak nainstalujte stejným způsobem jako kterékoli jiné rozšíření.
Můžete zkusit zadat do configuration.php $live_site.
Pokud je problém ve frontendu, zkuste jinou šablonu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. čvn 2013 10:03 #108543
Odpověď od Jan Tryzna
Uživatel
Ano jedná se o editaci v administraci joomly, ale při vkládání článků prostřednictvím frontendu je akce uložení také bez zjevné reakce. Je možné, že šablona frontendu měla nějaký vliv na ukládání i v administraci.
Každopádně děkuji za návrh, ale provedení doporučených kroků nemělo žádný efekt a situace je stále stejná.
Jediné co mě zarazilo, že při opravě tabulek databáze se jen u několika objevil výsledek opravy s hodnotou "OK" u ostatních se objevilo "The storage engine for the table doesn't support repair".

Nemáte nějaký další co případně zkotrolovat, než se rozhodnu přeinstalovat celý web a jde nová intalace navázat na již existující databázi, při zachování pouze základních tabulek joomli (bez těch, které se vytvořili spolu s nainstalovanými rozšířeními.)?

Díky za pomoc

14. čvn 2013 11:32 #108546
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Jedná se o instalaci 2.5.11 nebo jste na tuto verzi prováděl update?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Powered by Fórum