Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Joomla 2.5.11 - problém při ukládání záznamů

14. čvn 2013 11:36 #108547
Odpověď od Jan Tryzna
Uživatel
Jedná se o původní instalaci 2.5.11.

14. čvn 2013 12:51 #108549
Odpověď od Jan Tryzna
Uživatel
Uvedu konkrétní příklad:
Při pokusu o uložení nového kontaktu prostřednictvím formuláře v administraci
(Administrace->Komponenty->Kontakty->Kontakty -- Nový -- Uložit (neregue žádné z tlačítek v liště (Uložit, Uložit&Zavřít, Uložit&Nový,Storno))
Zpracování tohoto skriptu kočí chybou: --
[12:43:12.237] TypeError: tinyMCE.get(...) is undefined @ www.adresa.cz/administrator/index.php?op...tact&layout=edit:368
Code:
<script type="text/javascript"> Joomla.submitbutton = function(task) { if (task == 'contact.cancel' || document.formvalidator.isValid(document.id('contact-form'))) { if (tinyMCE.get("jform_misc").isHidden()) /*Zde při vyhodnocení této podmínky*/ { tinyMCE.get("jform_misc").show() }; tinyMCE.get("jform_misc").save(); Joomla.submitform(task, document.getElementById('contact-form')); } else { alert('Neplatný formulář.'); } } </script>
Kdyby někoho něco napadlo budu rád.
Díky za pomoc.

14. čvn 2013 13:21 #108552
Odpověď od Cony
Moderátor
Máte tam nejspíš nějakou chybu v JavaScriptu, podívejte se do konzole.
Zkuste použít výchozí šablonu administrace (nepoužíváte-li), popř postupně vypínat různé doinstalované pluginy.

14. čvn 2013 13:30 #108553
Odpověď od Jan Tryzna
Uživatel
Tak problém je vyřešen, chyba byla na mé straně. Jak už to většinou bývá :-)

Vyskakovala syntaktická chyba při volání tinyMCE.init() - SyntaxError: unterminated string literal
Tím pádem se knihovna vůbec nenačetla.
Mohlo za to odřádkování navíc v nastavení pluginu tinyMCE v sekci Zakázané prvky.
Po odmazání odřádkování a uložení nastavení je vše zase v pořádku.
Jen mi není úplně jasné, proč to nefungovalo, když jsem změnil defaultní editor na jiný než tinyMCE. Zřejmě jsem to neudělal důsledně.
Nestálo by za to nahlásit bug, že by bylo fajn při ukládání nastavení odmazávat neviditelné znaky na koncích textů.
Díky všem za pomoc.

Powered by Fórum