Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak dostat do sablony opakujici se obrazky?

12. lis 2012 17:26 - 12. lis 2012 17:29 #99819
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak hotovo. No podle myho je lepsi zachovat do budoucna moznost pridani modulu, ale ted se to urcite delat nebude. Hlavicka je stejne siroka jako je ten svetly pruh. Ted jsem tam honem nacpal nejaky logo. Vetsi obrazek tam nebude, pro pripadny pouziti modulu vpravo od nej. Kdyz rozsirim sirku webu v sablone, tak niceho nedosahnu, protoze se rozsiri jak vrsek, tak spodek a obrazky, ktery by byly po stranach budou zase po stranach. mozna je lepsi to nacpat dovnitr. Jestli to neni slozitejsi.

Sedive pozadi pod prostrednim sloupcem tam nevidim. Jestli tam nekde je, je sryty. Vim, ze v tom obrazku k sablone, co jsem upravoval, jsem menil barvy vselijak na takovy, aby byly hned videt(svitiva zelena, cervena, fialova). Ty mrchy taky nejsou videt, ale vylizaji az treba zverejnim breadscrumb apod. Ale to bych neresil. Pres tu potvoru v Opere jsem schopnej si zmenit ty barvy nejak sam, i kdyz nektery je teda dost fuska hledat.
sablone mam vsechny 3 obrazky. bg_left.jpg, bg_page.jpg a bg_right.jpg.

12. lis 2012 22:39 #99836
Odpověď od Cony
Moderátor
soubor dark.css řádek 20 uprav takto
Code:
#main-content { background: url("../images/bg_left.jpg") repeat-y scroll 0 0 transparent; border-bottom: 1px solid #272727; padding: 0 0 0 134px; }
tamtéž řádek 28
Code:
#colmask { background: url("../images/bg_right.jpg") repeat-y scroll right top transparent; clear: both; overflow: hidden; padding: 0 134px 0 0; position: relative; }
tamtéž řádek 102
Code:
.component-pad { background: url("../images/bg_page.jpg") no-repeat scroll right top transparent; float: left; padding: 0 15px 15px; }
Pak vše otestuj na všech prohlížečích (tam by asi problém být neměl) a znovu se zapnutými moduly (nejsem si stoprocentně jist jestli bude platit ta druhá definice, i když tam budoumoduly, nepamatuji si jak to HTML vypadalo se zapnutými moduly).
Poděkovali: radek

12. lis 2012 22:52 #99837
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ty vole, je to tam. Jaks to udelal? To asi zkousenim s Dragonfly v Opere nebo jak se to jmenuje neudelam, ze? Ja uz jsem to zkousel nacpat az nahoru. Myslim ty prouzky a nechat je po venkovni strane, prislo mne to jednodussi.

Moduly mam vypnuty. Muzu je zapnout. Tak jsem to zkusil a rozhodi to celej web, ale to je jedno. Nevim jak to myslis, s tou druhou definici. Takze to jsem nezkousel.

12. lis 2012 23:31 #99840
Odpověď od Cony
Moderátor
Léta dřiny a odříkání :-) Operu tolik nepožívám, ale dělal jsemto v FF pomocí FireBug, myslím že v Opeře by to taky šlo.

13. lis 2012 00:59 - 13. lis 2012 01:00 #99841
Odpověď od Petr Drozda
Nováček
Cony prosím tě, netušíš, proč se mi nedaří dotáhnout pravý border až dolů přes patičku? Nějak se mi to nedaří vykoumat. Mám v css tento zápis a přesto se ten pravý border obrázek nedotáhne přes celou výšku stránky. website viz. podpis.
Code:
.border-left {background: url(/../images/personal/border-left.png) 0 0 repeat-y;margin-left: -20px;padding-left: 20px; } .border-right {background: url(../images/personal/border-right.png) 100% 0 repeat-y;margin-right: -20px;padding-right: 20px; }

13. lis 2012 01:24 #99842
Odpověď od Cony
Moderátor
:woohoo: CSS poradna.
footer je mimo prvek .border-right, tak proto.
Řešení, buď upravit HTML a footer dát dovnitř div.border-right, nebo přidat stín i k prvku #footer-outer
tedy v layout.css na řádek 1436 změnit na
Code:
#footer-outer { background: url("../images/personal/border-right.png") repeat-y scroll 100% 0 transparent; margin: 0 -20px 0 0; padding: 0 20px 0 0; }
Poděkovali: Petr Drozda

Powered by Fórum