Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak dostat do sablony opakujici se obrazky?

13. lis 2012 07:25 - 13. lis 2012 07:27 #99845
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Cony napsal: Léta dřiny a odříkání :-) Operu tolik nepožívám, ale dělal jsemto v FF pomocí FireBug, myslím že v Opeře by to taky šlo.


Ja prave zkousel i FF, ale tam mne to poradne nefunguje. Neumim s tim Firebugem delat. V Opere to treba ukazuje celou paletu barev pri vyberu, ale ve FF ne a nektery veci jdou mnohem hur najit nez pres Operu. Zase tam asi ale najdu vsechny. V Opere nektery najit nemuzu.

Jestli ot neni tajny, jak dlouho ti ta uprava asi trvala? Premyslim, ze bych to v tom FF taky nejak zkousel, abych pro priste vedel. Pokud je to teda neco na par minut. Jestli je to nejaky slozity zkoumani, tak to asi nezvladnu.

13. lis 2012 11:13 #99854
Odpověď od Cony
Moderátor
Ono to není ani tak o FF nebo Opeře, to jsou jen nástroje, je to spíš o tom, že už tak nějak vím kam šáhnout a hodně věcí už jsem někdy řešil. Ta tvoje úprava mi trvala pár minut, promiň ale víc bych tomu nevěnoval :P

13. lis 2012 11:21 - 13. lis 2012 11:21 #99856
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ok, ja ani nechtel, abys tomu venoval vic, ale slo mne o to, ze prave kdyz je to na par minut, ze bych se to treba taky mohl nejak naucit, protoze by to nemuselo byt tak slozity a nemusel bych umet programovat. Protoze jsem ted predelal jednu sablonu z hodne pomale od Rockettheme na jinou, ktera ma byt rychlejsi a uz su z toho na mrtvicu. Stranka se nacita treba 10s a pak najednou udela blik a je nactena. Na RT foru to nikdo moc neresi, oni si mysli, ze maji rychly sablony... Takze jsem si rekl, ze bych to z teto, co je hodne rychla, mohl nejak zkusit predelat. Jen zatim blbne treba i to Mootols. Nektery rozsireni bez nej nejdou. Pak obrazky atd. No je toho dost.

Trosku to je i o FF a Opere, protoze to v obou funguje trosku jinak a v Opere je to takovy jednodussi.

13. lis 2012 11:27 #99858
Odpověď od Cony
Moderátor
Ono to ale bylo jen na pár minut, protože jsem tomu už v minulosti věnoval hodiny, dny a roky :cheer: Nejlíp se to naučíš, když budeš zkoušet a pořád něco dělat. Zjistíš u čtvrtý, pátý šablony že bys věci u té první dělal uplně jinak a lépe.
A pokud ti jde u šablon o rychlost, zahoď všechny předvytvořené a udělej si vlastní od začátku. Ty kupované jsou obvykle tragicky složité a obsahují CSS a skripty i pro věci které třeba na stránkách vůbec nepoužíváš.

13. lis 2012 11:39 #99859
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No jo, tak to je prave to, co jsem nechtel slyset:)- No ale aspon ted uz vim treba jak zmenit barvy atd. Ja toto nikdy ani nechtel umet.

Jinak ke kupovanych sablonam. Nejde si delat vlastni. Mam plno prace s weby, ktery delam (vsecko mam jako konicka) atd. a jeste se do toho ucit programovat atd. to fakt nejde. Navic pokud bych se to i nejak naucil, tak bych si treba nejak sablonu poupravil, pak to dyl nedelal a pak ihned zapomnel. Takze az by bylo potreba neco menit, tak bych se musel ucit zase vse znova.

Jinak jsem si ale vsiml, ze to pouziva nejaky obrazky, ktery ani v mym template nepouzivam. Rikal jsem si, ze je odtud smazu, ale zase nevim, jestli by to pak nebylo jeste pomalejsi, protoze bych na ne nemazal odkazy z kodu, ale jen fyzicky ty obrazky. Takze by to pak hledalo obrazky, ktery tam nejsou. Tak jsem to nakonec nechal tak a nejhorsi je, ze az jsem ted ten web predelal, tak stara sablona je jeste rychlejsi, nez ta nova, ale jen v tom prvnim nacteni. Pak je rychla ta nova, ale kdo bude cekat 10s, nez se nacte poprvni stranka.

NAvic pouzivam rozsireni od Rockettheme a ty zase maji nejaky svoje tridy, ktery si to bere z sablony. Jinak vypadaji hrozne. Takze bych se pak muzel naucit predelavat jeste ty rozsireni a kdyz bych toto vse umel, tak si muzu rovnou otevrit firmu na predelavani techto veci, protoze bych je musel vsecky umet. A po tom netouzim.

13. lis 2012 14:04 #99863
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jeste prosim te jedna vec. Slo by nejak jednoduse udelat, aby ten prostor pro logo byl uplne pres celou sirku a byl resen obrazkem? Ja tam zkusil dat dlouhej obrazek, ale on se ukazuje jen v tom svetlym prostoru nahore pres sirku webu. I kdyz jsem ho v CSS souboru prepsal na 2000px. Jde o to, jestli to treba neni nejakej velkej zasah do sablony, pokud by se to nejak nekde muselo prepsat a pak taky, aby to neudelalo neco s sirkou webu dole. Pod tim rozdelenim, co delaji ty barvy. Nevim jak to lip napsat.

Powered by Fórum