Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zaklady k šablonám

22. zář 2012 13:33 #97852
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Nejdříve si položte otázku - mám dost času na "hraní" s Joomlou? Pokud si odpovíte ANO, čtěte dál, jinak pro vás Joomla není tím správným RS.
Editace nějaké existují šablony, tak aby odpovídala vaším představám, není pro začátečníka tím nejšťastnějším řešením, protože narazí na spoustu nejasností, se kterými si nebude v té chvíli vědět rady. Čemuž přispívá i fakt, že neumí PHP.
Já osobně bych na to šel jinak. Pro začátek bych si vytvořil jsou vlastní šablonu, která ale vůbec nemusí odpovídat tomu, čeho chcete ve výsledku dosáhnout. V první řadě je totiž mnohem důležitější pochopit princip vytváření šablon v Joomle. Zkuste si vytvořit jednoduchou šablonu pomocí tohoto návodu. Až vám tato šablona bude fungovat a pochopíte každý řádek jejího zdrojového kódu, potom se ji snažte přizpůsobit vašemu grafickému návrhu. Postupně uvidíte, jak vám šablona vzniká pod rukama a na konec zjistíte, že tu free šablonu ani nepotřebujete.
Ano, má to jednu velkou nevýhodu ... zabere to dost času (i když čas je vlastně relativní pojem...)
Poděkovali: nubik

22. zář 2012 13:43 - 22. zář 2012 13:51 #97853
Odpověď od Bong
Moderátor
Zkusím tedy upřesnit to, co se vám snažím vysvětlit:

...jestli bych ji mohl uplně překopat a neporušil žádnou licenci?(protože se mi to zdá lehčí než psát šablonu z ničeho:-)

Viz. licence šablony, případně požádejte o vyjádření její autory.

...zda-li stačí upravit html šablonu a pak ji nahraji na joomlu na webu?

To záleží na konkrétních požadovaných úpravách.

Jak vložit moduly do šablony? pomocí frame? nebo něčeho takového?

Modul do šablony se vkládá pomocí vytvoření pozice modulu, viz dokumentace Joomly , nebo toto fórum.

mým cílem je tento výsledek: nahraj-obrazek.cz/?di=1513482970805 s tím, že ty barevné plochy na pozadí jsou jednotlivé fotky poskladané na pozadí.

Při vašich znalostech HTML a CSS a DOKUMENTACE Joomly to jistě nebude problém.

ten mogul z facebooku je použit na kudyznudy.cz

Modul Facebooku: můžete vložit kód vygenerovaný přímo na Facebooku, nebo použijete nějaký hotový modul pro Joomla.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: nubik

22. zář 2012 14:17 #97854
Odpověď od nubik
Uživatel
Houbák:

No nad JPW.cz jsem strávil hodiny, dny pročítáním, ale u mě vždy fungovala jiná forma vyuky, učil sem se obráceně(prostě mi to více vyhovuje) kdy sem si stáhl kompletní web a pak zasahováním do css a html sem se díval co to uděla :-) jak se deformujou stránky / samozřejmě, že bylo nutné přibližně vědět co to je <dvi> jeho pojmenování atd...

je to jako kdyby ste dostal stavebnici lego již postavenout a musel by ste ji přeskládat :-)takže to co odeberete rovnou spojíte:-)

Powered by Fórum