Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chybné zobrazení fontu a velikost template

22. srp 2013 21:52 - 22. srp 2013 22:02 #110251
Odpověď od svito
Nováček
No mne osobne toto riešenie pomohlo aj pri IE 10. Môže tam byť ale ešte nejaký problém skúsim ho stiahnuť.
A či to je tým, že je free si moc nemyslím lebo ani to demo v IE10 nejde dobre čo sa týka toho fontu.

A pre ten tučný font tam máš zas iný štýl:
Code:
@font-face { font-family: bmainfont; src: url('fonts/HelveticaNeueLTCom-BdCn.ttf'), url('fonts/HelveticaNeueLTPro-BdCn.otf'); }
Poděkovali: sUNSHINE02

23. srp 2013 00:18 #110254
Odpověď od Cony
Moderátor
IE10 by určitě měl umět pracovat i s formátem eot. Těžko říct proč nezobrazuje ten ttf font, možná bych zkusil upřednostnit otf před ttf, nebo ještě jiné formáty (woff). To eot je opravdu taková poslední výspa, je to velké, a konvertory to obvykle převedou dost kostrbatě. Napadá mne - nemusí se někde v IE povolovat (resp. nejde to zakázat) používání fontů?

23. srp 2013 02:10 #110255
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak podle tohoto zdroje (a je to přímo Microsoft) musí být ve vlastnostech TTF a OTF fontu nastaveno povolení "installable", pokud není, IE neumí s fontem nepracuje. To by nemělo platit u WOFF a EOT formátu, proto zřejmě ten EOT fungoval.

Zkuste tento online convertor a nechte si ttf i otf vygenerovat znovu, třeba to pomůže.
Poděkovali: sUNSHINE02

24. srp 2013 21:16 #110282
Odpověď od sUNSHINE02
Uživatel
Díky za doporučení. Zkoušel jsem ten convertor, ale došel jsem pouze ke zvolení písma a výběru exportovaného formátu. Dál se jen ukáže file in progress, ale žádný soubor se nestahuje, tak nevím jak jej uložit na disk. Jinak jsem zkoušel několik jiných convertorů a žádná změna..

28. srp 2013 15:51 #110411
Odpověď od sUNSHINE02
Uživatel
Tak jsem psal na support. Spravili to asi do hod a já to řešil asi 2dny :) Pro toho kdo by se setkal s něčím podobným přikládám níže jakým způsobem to vyřešili. Ještě jednou díky těm, co mi odpověděli..

@font-face
{
font-family: bmainfont;
src: url('fonts/HelveticaNeueLTCom-BdCn.eot?') format('eot'),
url('fonts/HelveticaNeueLTCom-BdCn.woff') format('woff'),
url('fonts/HelveticaNeueLTCom-BdCn.ttf') format('truetype');
}
@font-face
{
font-family: mainfont;
src: url('fonts/HelveticaNeueLTPro-BdCn.eot?') format('eot'),
url('fonts/HelveticaNeueLTPro-BdCn.otf') format('opentype'),
url('fonts/HelveticaNeueLTPro-BdCn.woff') format('woff'),
url('fonts/HelveticaNeueLTPro-BdCn.ttf') format('truetype');

28. srp 2013 16:35 #110413
Odpověď od svito
Nováček
Tak je dobre :)

Ja som to mal aj takto a nešlo ale asi som tam niekde mal chybu ešte.

Powered by Fórum