Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

uvodni strana - jeden velky obrazek s klikaci map

07. úno 2012 23:40 #88885
uvodni strana - jeden velky obrazek s klikaci mapou? Jde v joomle?

08. úno 2012 00:07 #88887
Odpověď od Bong
Moderátor
Použijte vyhledávání, dozvíte se spoustu věcí rychleji. viz.: www.joomlaportal.cz/index.php/forum/advs...name=1&childforums=1

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. úno 2012 01:10 #88951
Odpověď od Tomáš Pokorný
Uživatel
Super, díky za odpověď, klikací mapu jsem vyřešil pomocí Handy ImageMapper.
Nyní se snažím umístit takto omapovaný obrázek na úvodní stranu.
Ale vložím-li jej jako obr do článku, zobrazuje se mi rám těla článku. Nelze odstranit.
Vytvořil jsem si pro to novou šablonu zcela bílou ale i přes to... kdyby někdo věděl, byl bych rád... myslím si, že tento problém neřeším první ale nedaří se mi jej vyřešit. (už i před spaním listuji na mobilu weby ale pořád nic...)
Problem je videt na www.tompok76.cz

díky moc za tip,
Tom

09. úno 2012 07:10 #88953
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
A v cem tedy mate ten problem? Ja jsem doted nepochopil co je ideou, ktere chcete dosahnout.
V J 2.5 si muzete pro kazdou polozku v menu urcit jinou sablonu. Pisete, ze jste si sablonu pro HP vytvoril viz vas odkaz. Takze co je na ni spatne?

Tipuju, ze se vam nelibi ten bily okraj a rad by jste mel uvodni stranku neco jako je tady tohle
chaticka.eu

Prvne bych se podival proc ma vase udelana sablona jako background bilou barvu. Tedy kde jiz neni obrazek tam je bila. Co tak body backgroud obrazek ktery tam mate ted (repeat-x center top) a misto background-color: #ffffff co tam mate pouzit treba
Code:
background: url(/../yyy/xxx.jpg) no-repeat center top;

Priznam se, ze do stylovani sablon nedelam, ale jak se divam jak je udelana ta sablona v tom odkazu co jsem dal tak
body= rozcestnik Ve vasem pripade vas obrazek
backgroud= backgr. img Vse okolo obrazku.

Asi nejak takhle bych uvazoval

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

09. úno 2012 08:21 - 09. úno 2012 08:22 #88955
Odpověď od Fil
Uživatel
Je to tím, že ta šablona je zprasená v Artisteeru. Má nadbytečnou strukturu kódu, celkově 12 zbytečných divů?! Styly jsou taky šílené. Zbavte se nedbytečnosti a možná s tím půjde i ten rám okolo stránky.

Než se crawler dostane k textovému obsahu, bude muset zapustit drápek až do 12 vnořených divů a to jenom proto, aby narazil na nadpis H2 zamaskovaný bílou barvou na pozadí stránky? A pak najde klikací mapu s odkazy bez titulků. No to si určitě pošmákne ;) Máte co vylepšovat.

viz:
<body>
<div id="art-main">
<div class="cleared reset-box"/>
<div class="art-box art-sheet">
<div class="art-box-body art-sheet-body">
<div class="art-layout-wrapper">
<div class="art-content-layout">
<div class="art-content-layout-row">
<div class="art-layout-cell art-content">
<div class="item-page">
<div class="art-box art-post">
<div class="art-box-body art-post-body">
<div class="art-post-inner">
<h2 class="art-postheader">uvodnistrankarozcestnik</h2>
<div class="art-postcontent">
<div class="art-article">
<p>
</p>
<p>
<map name="map1">
<area title="" shape="RECT" href="/index.php/vodactvi" coords="446,183,927,326"/>
<area title="" shape="RECT" href="/index.php/golf" coords="471,329,660,385"/>

...

Creative Webdesign - Tvoříme weby a shopy díky Joomle! ... už od jejího počátku

09. úno 2012 14:14 #88971
Odpověď od Tomáš Pokorný
Uživatel
Přiznávám bez mučení, máte pravdu, trochu v prázdných šablonách plavu. Snažil jsem se udělat vše v Joomle a pomocí šablony ale asi asi se vrátím k html ručně psané úvodní stránce s vycentrovaným obrázkem na střed. Nic víc zatím od toho neočekávám...

Kasždopádně moc děkuji za reakce, jsou pro mne životně důležité, díky moc za ně a hlavně za trpělivost.

tom

Powered by Fórum