Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nelze se přihlásit do administrátorského rozhraní

03. čvc 2014 09:58 #116857
Zdravím všechny,

obracím se na vás o pomoc, protože sám si s mým problémem neumím poradit. Nevím co s ním přesně může souviset, takže posílám můj včerejší postup, snad se v něm najde ta chyba. Včera jsem si v globálním nastavení mé Joomla 2.5 nastavil cookies (alespoň jsem přesvědčený, že odsud je problém) podle českého návodu, tj. do cookies doména jsem zadal ".mojedomena.cz" (tečka před by měla umožnit i cookies pro subdomény) a do složky cookies ".mojedomena.cz/". No a co se nestalo hned při prvním pokusu funkčnosti, stránky jsem měl odpojené, takže jsem na první stránce vypsal jméno a heslo a rovnou jsem zaškrtl zapamatovat. Při pokusu se přihlásit se mi zobrazilo "Tato stránka obsahuje smyčku přesměrování ...", no viděl jsem problém, tak jsem si řekl vrátím to zpátky, měl jsem ještě otevřenou záložku admin rozhraním, tak jsem smazal pole pro obě nastavení cookies - uloženo a v pohodě.

Nicméně, nastal další problém při pokusu se přihlásit, při opakovaném pokusu se přihlásit se pouze znovu načetl přihlašovací formulář. Tak jsem opět gůglil a našel, že můžu zprovoznit stránky změnou parametru v souboru configuration.php, takže jsem zakázal odpojení stránek. Paráda stránky jedou, jenže přihlašení v front-end i pro back-end stále nefunkční. A zde jsem s řešením problému v koncích. Zkusil jsem nahrát původní soubory (htaccess, configuration, web.config, robots, index), ale nic nefunguje...

A ještě pár postřehů:

1) po zadání mojedomena.cz jsem přesměrován na mojedomena.cz/index.php/en - ten index.php rozumím (přepis url jsem zatím neprováděl), ale ten /en si nevybavuji, že by se mi kdykoliv jindy zobrazoval
2) chvíli předtím jsem si nainstaloval jazykového manažera a překladatele, nainstaloval jsem nový jazyk - Němčinu
3) hosting mám u Wedos

Budu rád za jakoukoliv pomoc či návrhy. Díky!

03. čvc 2014 11:58 #116865
Odpověď od Cony
Moderátor
Do složky pro Cookies nemáte zadávat nic. Tam by jste zadával pouze např. cesta/ pokud by Vám Joomla běžela na adrese mojedomena.cz/cesta.

/en znamená, že máte zaplou vícejazyčnost a máte angličtinu jako výchozí (a nemáte vypnuté skrytí přípony výchozího jazyku), nebo že máte zaplou detekci jazyku z prohlížeče, a Joomla vás detekuje jako anglicky mluvícího. Nevím co znamená Jazykový manažer a Překladatel, ale tady by zřejmě mohl být zakopaný pes.

A nevypínal jste v administraci nějaké "nepotřebné" pluginy?

03. čvc 2014 12:12 #116867
Odpověď od Tomáš
Uživatel
Oba jsou komponenty:

Překladač - viz. extensions.joomla.org/extensions/languag...ingual-content/25610
Jazykový manažer - viz. extensions.joomla.org/extensions/languag...nguage-edition/17755

To mi připomnělo, že jsem taky nainstaloval Falang a pak ho vzápětí hned odinstaloval ve Správě rozšíření. Čistku v pluginech jsem předtím dělal taky. Možná, že i tady by mohl být onen pes.

Četl jsem o nějakém povolování pluginů, které musí být zapnuty pro login, ale nebral jsem to v potaz, protože jsem měl za to, že problém je s cookies.

03. čvc 2014 12:34 #116869
Odpověď od Cony
Moderátor
Pište vždy přímo názvy rozšíření, kdo se v tom má pak vyznat :)

No přihlášení do administrace bych viděl právě v těch vyplých pluginech. Zkuste si MySQL zkontrolovat jestli máte vše potřebné povolené.

06. čvc 2014 12:53 #116920
Odpověď od Martin Tomaško
Zabanovaný
Dobrý den.

Mám také problém s přihlášením do administrace. Po přihlášení mi to napíše: "Nemáte přístup ke správcovské části tohoto webu." Přitom jsem nic vědomě neměnil pro svůj administrátorský účet. Jediné, co jsem děla, jsem svůj uživatelský účet, který je jako super user, ještě přiřadil do další uživatelské skupiny.

Lze to nějakým způsobem opravit (myslím ten přístup do admin části), abych nemusel udělat obnovu celého webu ze starší zálohy? Třeba nahráním jen některé (-ých) tabulky? Nebo mám ještě nějakou jinou možnost?

Díky za pomoc.

tosik

06. čvc 2014 13:22 #116921
Odpověď od Tomáš
Uživatel
Dobrý den,

tak já jsem svoje původní problémy vyřešil jednoduše, tím časově asi nejobtížnějším - stránky jsem udělal znovu. Měl jsem šablonu, takže jsem "jen" musel udělat hodně úprav a instalovaní rozšíření... A zase šlapou :whistle: Zbabělý krok, ale stránky byly spíš pokus, na kterým jsem měl všechno vyzkoušet - jsem začátečník s Joomlou a stránkami celkově.

Každopádně ještě předtím, než se začaly objevovat další problémy, jsem stihl vyřešit (respektive pán z Wedosu) problém s přihlášením. Jeho řešení znělo:
Aby se dalo do administrace Joomly přihlásit musel jsem Vám uvést do původního stavu hodnoty:

session.cookie_httponly
session.cookie_secure

Ale bohužel nejsem tak zkušený uživatel, abych zvládl poradit s problémem, který má tázající před tímto příspěvkem. Takže pokud bude umět někdo navigovat na změnu těchto parametrů, tak to může být řešení.

Kdyby někdo v budoucnu řešil stejný problém, tak já vidím zakopaného psa v instalaci zmíněných rozšíření pro práci s vícejazyčnými stránkami - pak jsem všelijak odinstalovával, vypínal, instaloval, zapínal... takže asi tolik k mému problému.

Děkuji všem za jejich snahu.

Mějte se, ať se daří ;)

Powered by Fórum