Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

přihlášení do administrace na subdoméně

29. čvc 2020 15:39 #142742
Zdravím ve spolek,
mám web na subdoméně www.tabor.vestodole.cz/ , od rána mám problém s přihlášením do administrace, podle url bych měl být po přihlášení v backendu subdomény, ale podle obsahu jsem ve skutečnosti v backendu hlavní domény www.vestodole.cz/ . Přitom frontend se tváří normálně, zobrazuje správný obsah.
Do včerejška vše fungovalo normálně. Hosting mám u Wedosu, ptal jsem se na podpoře a zatím je to v řešení, pokud vůbec je problém na jejich straně, což zatím netuším.
Joomlu mám aktuální, instalace subdomény je podle pravidel Wedosu ve složce /www/subdom/tabor.
Jediné co jsem od včerejška, kdy vše ještě fungovalo, na webu měnil, byla instalace Facebook pluginu na homepage.
Nesetkal se někdo s něčím podobným?

29. čvc 2020 15:46 #142744
Odpověď od Bong
Moderátor

vrtaak napsal: měl být po přihlášení v backendu subdomény, ale podle obsahu jsem ve skutečnosti v backendu hlavní domény


No pokud se jedná o obsah, tak ten je v databázi. A jestli jsou shodně zadané přihlašovací údaje k databázi včetně prefixu tabulek, tak se nabízí shodný obsah.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. čvc 2020 15:50 #142745
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Přihlašovací údaje jsou stejné, ale oba weby mají vlastní databázi i prefixy tabulek, tam by problém být neměl...

29. čvc 2020 17:33 #142747
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud se opravdu bavíme o obsahu (třeba články), který je v databázi, tak buď je obsah tabulek stejný (třeba byl web pro úsporu práce zkopírován) a nebo je někde chyba třeba v nastavení připojení k databázi (shodné databáze, prefixy,...) nebo se dějí nějaké kouzla u hostingu. Další mě nenapadá.

Vylučovací metodou:

- porovnat nastavení obou webů Globální nastavení - záložka Server - Databáze
- podívat se přes PHPmyAdmin do obou databází a porovnat obsah, případně upravit obsah v administraci Joomly a zkontrolovat ve které databázi se změna projevila
- počkat na vyjádření hostingu

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. čvc 2020 20:03 #142748
Odpověď od vrtaak
Začátečník
No, vypadá to čím dál záhadněji. Nastavení obou webů neporovnám, protože se mi u obou zobrazuje administrace se stejným obsahem, pouze z hlavní domény.
Náhledem do databáte jsem zjistil, že oba weby, respektive obě databáze mají stejný prefix, ale obsah tabulek je jiný.
Mezi tím se mi začal ale i ve frontendu subdomény zobrazovat obsah hlavní domény...
Takže jsem smazal databázi pro subdoménu i celý adresář na ftp a nainstaloval vše znova ze zálohy. Změnil jsem databázi i prefix. Po dokončení bylo vše stejné, v backendu zase vidím administraci hlavní domény.
Zkusil jsem nainstalovat web znova do jiné složky než do subdom - a ejhle, všechno funguje správně, až na nějaké nesrovnalosti kvůli AdminTools a .htaccess.
Takže to vypadá na problém na straně Wedosu, který ale stále mlčí... nabo fakt nevím ;-)

30. čvc 2020 10:01 #142749
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Vyřešeno.
Za celým "problémem" stála malá blbost, jako obvykle. Chyba byla v adrese pro vstup do administrace. Nevím proč, jestli po aktualizaci Joomla, ale doposud fungující link do backendu umístění v patičce webu (chráněný přes AdminTools) v podobě - /administrator, směroval ve finále do adminu hlavní domény, přestože podle url jsem byl na subdoméně.
Všechno se vyřešilo změnou linku do backendu na absolutní adresu - www.vestodole.cz/subdom/tabor/administrator/

Uf...

Powered by Fórum