Přihlásit se

V pravidelném občasníku pokračujeme. Dnes třeba o Adobe, Microsoftu a ponožkách. 

Adobe testuje trpělivost a loajalitu svých zákazníků

Na začátku května se na stránkách Adobe odehrála malá revoluce. Před několka lety Adobe ukončil prodej "klasických" krabicových licencí svých produktů a představil službu Creative Cloud. V zásadě jde o to, že cenu za krabici nahradilo měsíční předplatné. Jedním z hodně používnaých ballíčků byl ten nejlevnější v ceně 9,99 dolarů. Obsahuje přístup k aplikaci Photoshop a Lightroom. Fotografové tyhle aplikace dost používají. Z ničeho nic však začal Adobe nabízet tento balíček za dvojnásobnou cenu tj. 19,99. Jistě, došlo k vylepšení, neboť teď bylo v balíčku navíc i 20 GB dat na uložení vašich fotek a v novém balíčku byl 1TB. Jenže mnoho uživatelů tento prostor vůbec nevyužívá a prakticky to pro ně znamenalo zdvojnásobení ceny. A tak se z licence za cenu 120 dolarů rázem stalo 240! í Jen pro představu aktuální kurz dle ČNB je dnes 22,962 Kč za dolar. Takže vás Adobe přístup vyjde ročně na asi 5 500 Kč. A to je dost.

Ihned se o tom začalo diskutovat, odvážnější začali hledat alternativy. Já sám jsem na přišel tak, že poměrně známý fotograf Tony Northrup zveřejnil na twitteru příspěvek o tom, že Adobe hýbe cenami a že Tony připravuje čláánek o alternativách. A tento člověk na produktech od Adobe vyrostl! Pokud i on řekne, že je to moc a dívá se jinam, asi na tom něco bude.

Momentálně je situace, že pomocí mnoha způsobů je možné zůstat na ceně 9,99 i nadále. Dle oficiálního vyjádření Adobe "testuje" a někteří zákazníci mohou vidět vyšší cenu. Jinými slovy - je asi jen otázka času, kdy zmizí možnost mít "starý" tarif a test se stane realitou...

Zdroj : Peta Pixel

 

Nově objevené zranitelnosti

Vědci ze dvou univerzit z Německa objevili způsob, jak podvrhnout elektronický podpis do mailových klientů. V zásadě jde o to, že pomocí správného postupu můžete dostat zprávu, která se bude tvářit, že je podepsaná a váš klient ji tak vyhodnotí. Zranitelnost popsali v pdf souboru s ironickým názvem Johnny, you are fired! A "umí to" Thunderbird, Microsoft Outlook nebo Apple Mail a řada dalších.

Pokud používáte počítače od společnosti Dell, patrně znáte aplikaci s názvem Dell SupportAssist. Je to v podstatě výchozí aplikace. Na tomto videu můžete vidět chybu v akci. Dell chybu již opravil. Stáhněte si aktualizaci, bude to tak lepší.

A když používáte Hub na docker.com, asi si změňte heslo. Objevila se zpráva, že unikla hesla od nějakých 190 000 účtů.

A populární aplikace Wi-fi Finder, která je databází hesel pro veřejné sítě kompromitovala také hesla neveřejných sítí. Uživatelé mají totiž možnost poslat všechna hesla k Wi-Fi sítím v zařízení a nerozlišuje, která je soukromá a která veřejná. A tak ležela databáze několika milonů hesel k sítím volně dostupná komukoliv a bylo těžké kontaktovat autora. Aplikaci už není možné stáhnout a databáze není přístupná. Ale asi si změňte heslo domácí či firemní Wi-Fi...

Zdroj : reddit.comDell.com techcrunch.com

 

Windows 10 zvyšují nároky na místo pro aktualizaci

Dlouhá léta platil pro Windows limit, po jehož splnění jste mohli Windows 10 nainstalovat na disk. Pro 32bitovou verzi to bylo 16GB a pro 64bitovou verzi to bylo 20 GB. Protože však nové aktualizace rezervují nějakých 7 GB pro svoji potřebu, odrazilo se to v navýšení minimálních požadavků. Květnová aktualizace zavádí jednotný limit ve výši 32 GB. Pokud toto místo nebude při aktualizaci k dispozici, zůstanete na starší verzi, které končí podpora v roce 2020 (Home a Pro verze) nebo 2021 (Enterprise verze).

Zdroj :  Microsoft.com

 

Creative Commons spustila službu CC search

Pokud stavíte weby a sháníte nějaké fotografie, které můžete využít na svýh stránkách, zkuste novou službu CC search. Je k dispozici více než 300 milionů obrázků pod licencí Creative Commons.Podrobnější informace zde.

Zdroj: creativecommons.org

 

Borec na konec - Nepáchnoucí ponožky

Máte problém se zápachem ponožek? Zkuste tyhle speciální - Odorless All Day Comfort Socks!

Zdroj: kickstarter.com

IT události v kostce