Inzerce

Jaké funkce může Váš eshop mít? Takové, jaké budete chtít.
E-Shopy a webové stránky postavené na míru na Virtuemart a Phoca Cart
Logo Linelab

Návod na použití komponenty YaNC

11.08.2005 12:36 609 zhlédnutí
Autor článku
Josef Nuhlíček
Článek uživatele
ImageMožná jste se ve vaší praxi a při provozu vašeho serveru dostali do situace, kdy jste potřebovali informovat čtenáře o novinkách na vašem webu, plánovaných akcích či jiných více či méně důležitých skutečnostech, ale zároveň jste uživatele nechtěli nutit, aby kvůli těmto informacím museli navštěvovat přímo váš web. Potřebovali jste je informovat, ale nemohli jste riskovat, že zapomenou vaše stránky navštívit a informace si přečíst.
Jednou z možností, jak toto zajistit, je rozesílání informačních mailů (newsletterů) vašim čtenářům, kteří si tuto službu objednají. Zasílat můžete například týdenní souhrn článků vašeho zpravodajského webu, produktové aktuality vašeho e-shopu či přehled nadcházejících kulturních akcí ve vašem městě.

Protože jsem tuto situaci potřeboval také vyřešit a základní implementace mailinglistu v Mambu mi nevyhovovala, obrátil jsem se na server mamboforge.net, zda bych zde nenašel nějakou, pro mé potřeby přijatelnější, alternativu. Z několika možností, které jsem zde nalezl, jsem si vybral YaNC (Yet another Newsletter Component), a to hlavně z důvodu možnosti vytvoření a zasílání několika vzájemně oddělených newsletterů.
Instalace a konfigurace není složitá (doporučuji si stáhnout podrobnou instalační příručku na výše uvedeném serveru mamboforge.net), přesto bych si zde dovolil několik poznámek k instalaci, abyste se vyhli případným problémům:
- v ZIP souboru komponenty YaNC je obsažen i modul, který se instaluje samostatně (doporučuji spíše novější verzi, která je dostupná na internetu) a dále adresář MAMBOTS, který obsahuje pět mambotů, které je opět nutné instalovat samostatně. Modul není nutný pro správný běh komponenty, mamboti se však instalovat musí!!!
- součástí instalačního balíku je distribuován mambot yanc_images ve verzi 1.0 , který však způsobuje problémy. Je nutné ho přeinstalovat verzí 1.2 (nebo ještě lépe instalovat rovnou verzi 1.2)
- po instalaci mambotů je třeba všechny povolit, aby byly na stránkách zobrazovatelné - opět nutné pro správnou funkci!!!
- UPRAVENO: připravili jsme pro vás upravený instalační soubor včetně nové verze modulu, nového botu yanc_images a českého překladu :-)  - navštivte sekci Download

A teď již ke konfiguraci a nastavení komponenty.
Nejprve si projděte konfiguraci, kde je potřeba věnovat hlavně pozornost nastavení odesílání mailu z vašeho serveru.
Následně si založte jeden či více newsletterů, mezi kterými si budu moci vaši čtenáři vybírat. Dobré je věnovat tomuto kroku patřičnou pozornost, neboť Vám to ušetří spoustu času s hledáním případných chyb (proč vaši čtenáři například nemohou aktivovat odběr či jak se vlastně odebírání ruší :-)
K čemu slouží přehledy odběratelů či statistiky, to asi na tomto místě nemá smysl rozebírat.
Důležitá je další položka v menu komponenty, a to vlastní správa mailů. Zde si vyberete, do kterého mailinglistu váš aktuální mail odešlete, napište text a hotovo...
Během této fáze se mohou objevit problémy s odesláním (stejně jako u mě). V tomto okamžiku doporučuji použít Google a podívat se na řešení, pokud bude ve vašich silách (v mém případě se jednalo o zastaralou verzi PHP na serveru u providera, takže mě čeká stěhování :-/ ).
Na závěr ještě něco málo ke zpřístupnění komponenty pro čtenáře.
Můžete buď využít modulu, nebo klasicky odkaz na komponentu kamkoli do menu. Pokud bude mít váš čtenář odebírat některý newsletter, klikne na příslušné tlačítko, kde bude požádán o zadání mailové adresy (případně jména, pokud jste tuto volbu zvolili v konfiguraci), v jakém formátu si přeje maily dostávat a odešle.
Následně obdrží mail, kde bude požádán o potvrzení odběru newsletteru. Pokud toto neučiní, nic dostávat nebude. (Toto vyjádření souhlasu je nutno zadat v konfiguraci milinglistu, stejně jako možnost zrušení odběru!!!)V každém následně obdrženém newsletteru mu bude umožněn odběr i zrušit (viz poznámka výše).
A na závěr poslední věc - k odběru každého z vámi nadefinovaných newsletterů je nutno se přihlásit samostatně, stejně jako samostatně odběry potvrdit.
Vážení přátelé, snad jsem vám tímto stručným popisem alespoň trochu osvětlil teorii požívání této skvělé komponenty. V případě jakýchkoli dotazů bych vám doporučil hledat nejprve odpověď v již dříve zmíněné, velice přehledně zpracované instalační příručce, či můžete využít diskusního fóra na tomto serveru, kde se s vámi rádi podělíme o naše zkušenosti.

Informace o autorovi Josef Nuhlíček

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
KDO JE KDO: JOSEF "MINSTREL" NUHLÍČEK
Následujicí článek autora Josef Nuhlíček  20.10.2005 565
KDO JE KDO: JOSEF "MINSTREL" NUHLÍČEK
Článek uživatele
Zdravím všechny spřízněné duše...Byl jsem požádán Honzou, abych o sobě taky něco málo ...

Štítky:

24.07.2007 02:00 745 zhlédnutí
Rozšíření a eshopy pro Joomla!
Vyšlo nové ARTIO JoomSEF 2.0
Vyšlo nové ARTIO JoomSEF 2.0
Ostrava, 23.07.2007 - JoomSEF 2.0.0 je na světě.
Hlavní číslování verzí bylo změněno, protože nová verze
...
20.10.2005 00:08 565 zhlédnutí
Komunita Joomlaportal.cz
KDO JE KDO: JOSEF "MINSTREL" NUHLÍČEK
KDO JE KDO: JOSEF "MINSTREL" NUHLÍČEK
Zdravím všechny spřízněné duše...
Byl jsem požádán Honzou, abych o sobě taky něco málo  napsal, a tak to
...
11.08.2005 12:36 610 zhlédnutí
Rozšíření a eshopy pro Joomla!
Návod na použití komponenty YaNC
Návod na použití komponenty YaNC
ImageMožná jste se ve vaší praxi a při provozu vašeho serveru dostali do situace, kdy jste potřebovali informovat čtenáře
...

Nové články

Článek uživatele
Vývojářské tipy
Aktualizace Joomla 3.10.4 - praktické zkušenosti
Článek uživatele
Novinky
Nový Media Manager pro Joomla 4
Článek uživatele
Začínáme s Joomla!
Menu a navigace Joomla 4

Související články