Přihlásit se

Abychom oslavili 13 let našeho redakčního systému Joomla, rozhodli jsme se vám přednést našich 13 důvodů, proč Joomlu používat. Před 13 lety jsme si stanovili vizi - vyvineme CMS, který bude stát na základech světa open source. Stála za námi komunita lidí - během jednoho dne se k nám přidalo asi 1 000 lidí. Po třinácti letech můžeme rekapituklovat. Máme za sebou 14 verzí Joomly na milionech stránek a k tomu skoro 8 000 rozšíření. Článek vyšel v anglické verzi na joomla.org a toto je jeho volný překlad.

 

1. Joomla! má otevřený kód - máte svobodu v budování a škálování

Joomla! je a vždy bude s otevřeným kódem (a zdarma) a jsme na to hrdí.

2. Joomla je v korporátním světe pevně usazená, stabilní a důvěryhodná

Spolehlivost - to je kritická vlastnost pro business po celém světě, který je závislý na svých webových stránkách z pohledu prodeje, objednávek či konverzí. Již od počátku jsme byly silně zaměřeni na vytvoření platformy, která bude silná a stabilní a našemu úspěchu věříme. Bude to také patrně jeden z mnoha důvodů, proč Joomlu najdete nasazenou na 10% stránek.

3. Joomla! vyhrávající (více než dvacetkrát)

Joomla! pokračuje ve vyhrávání rozličných cen, kterých je doposud dvacet. za všechny můžeme jmenovat : CMS Critic People's Choice Awards - Best Free CMS, Packt Open Source Awards - Best Open Source CMS a Infoworld Bossie Awards - Best Open Source Application. Řekněme třeba, že naše skříňka na ocenění bude brzy potřebovat rozšířit.

4. Joomla! má jádro obalené funkcemi (které je stále lepší a lepší)

S každou vydanou verzí se snažíme přidat něco, o čem můžete referovat do světa. Přivedlo nás to k tomu, že redakční systém obsahuje ihned po instalaci fukčnost, kterou jiné platformy podporují jen díky instalaci dodatečných zásuvných modulů.

5. Rozšíření, kupa rozšíření všude

Od kalendáře a editaci článků až k newsletterům a editorům formulářů, jsou rozšíření k dispozici na jedno kliknutí myší (a naše knihovna rozšíření se každý den zvětšuje).

6. Joomla! má překvapivě flexibilní rozhraní

Joomla! se dokáže přestransformovat do toho, jak potřebujete, aby vypadala - stránka s příručkami, e-shop, marketinogvý portál. A zachová si styl. Díky flexibilnímu rozhraní ji můžete rozšířit někonečným množstvím šablon a doplňků.

7. Joomla! disponuje jedním mocným MVC

Náš zdrojový kód je vytvářen předvídatelně a dobře, ale pokud vaše potřeby nenaplní, co pak? Použijte naše MVC!

8. Joomla! je plně responsivní a kamarádí se se SEO

Vždy se snažíme, aby Joomla! vypadala "sexy" bez ohledu na zařízení, na jakém si stránky prohlížíte - počítač, smartphone nebo tablet, už přímo po instalaci. Samozřejmostí je také to, aby se naše platforma řídila pravidly SEO a byla přátelská ke Googlebotům pro ty, kteří to tak potřebují.

9. Vždy se zaměřujeme na bezpečnost

Nikdy nechceme usnout na vavřínech a bezpečnost bereme vážně. K tomu máme k dispozici speciální tým, který se zaměřuje na vyhledávání kritických chyb a jejich záplatování ještě před tím, než se stanou veřejně známy.

10. Joomla! hovoří mnoha jazyky

Ha. Kdo by chtěl používat speciální rozšíření pro to, aby vaše stránky "mluvily" vaší řečí? My určitě ne. A to je ten důvod, pro je Joomla! dostupná ve více než sedmdesíti jazycích včetně češtiny a slovenštiny už v základní instalaci.

11. Rozrůstající se komunita, která je dostupná celosvětově

Nic bychom nebyli bez naší armády dobrovolníků, vývojářů a designérů. Tohle patří k základním stavebném kamenům každého open source projektu.

12. Pivo, sladkosti a píseň - tvrdě pracujeme a užíváme si

Jak již jste jistě poznali, naše komunita žije a dýchá pro kód a inovace na poli redakčních systémů. Ale není to vždy jen tvrdá práce a zase jen práce. Aby bylo vše v souladu, je nutné se občas pobavit, dát si pivko a zazpívat si.

13. Joomla! 4 je již za dveřmi - odlehčenější kód, lepší zabezpečení a přístupnost

Kdo si počká, ten se dočká a za rohem se schovává Joomla! 4. Najdete v ní modernější rozhraní, odlehčenější kód, lepší zabezpečení a vylepšenou přístupnost. Neskromně bychom chtěli říct, že asi není lepší období stát se fanouškem Joomly.

Některým se může zdát číslo 13 nešťastné, ale pro nás ne. Třináctka byla pro náš tým šťastná a myslíme si, že i pro naše věrné uživatele. Do dalších třinácti let se díváme s optimismem. Připojte se k nám!

Joomla slaví 13 let