Přihlásit se

Sen mnoha českých uživatelů redakčního systému Mambo ve verzi 4.5.1 se konečně splnil. To, o co nás již nějakou dobu neustále žádáte, nyní konečně můžete mít. Podrobnosti v článku.

{moscomment}

Kdo by čekal nějaké lechtivé materiály může s klidem odejít a o nic nepřichází. Vy ostatní asi toužíte po tom, aby na vás Mambo mluvilo česky při vytváření nabídky, při zadávání článků nebo při instalaci komponent. Prozatím se Mambo česky domluvilo jen s uživateli vašich stránek, správci ostrouhali mrkvičku. Těmto dnům je konec. Konečně jsem přeložil a otestoval český překlad správcovské konzoly pro AdminLanguage.

Krok nultý, přípravný

Úvodem je třeba zdůraznit, že podpora jiného než anglického jazyka pro administrátorskou část není přímo implementována do kódu Mamba a musíme si pomoci jistou úpravou v podobě AdminLanguage. Z toho vyplývá, že ne vždy se čeština 100% objeví vždy a všude. než začnete cokoliv měnit ve své instalaci Mamba 4.5.1, ujistěte se že :

  • máte přístup k instalaci Mamba buď přes FTP účet nebo sedíte přímo u web serveru, kde je Mambo instalováno

  • uživatelský účet, se kterým pracujete má dostatečný práva pro přístup k instalaci Mamba

  • jste neprováděli žádné změny do kódu Mamba a pokud ano, víte jaké

  • víte, v jaké verzi kódování používáte češtinu na vaší instalaci Mamba (Windows 1250 nebo ISO8859-2)


Před instalací češtiny doporučuji provést zálohu instalace Mamba, stačí jen PHP kódu, s databází vůbec nepracujeme.

Krok první

Jak již bylo řečeno, nejedná se o standardní vlastnost Mamba a musíme si pomoci pomocí úpravy s názvem AdminLanguage. Tento balíček obsahuje speciálně upravené některé soubory ze standardní instalace Mamba (proto ta poznámka o úpravách kódu v kroku nula). Pro pokračování si jej stáhněte z Mamboforge (http://mamboforge.net/frs/download.php/2458/adminLanguage1.0b.zip).

tento soubor si rozbalte a soubory v něm přepište soubory ve standardní instalaci Mamba. Výsledkem bude upravená verze, která umožní výběr jazyka pro správcovskou část.


Krok druhý

Stáhněte si z naší sekce Ke stažení příslušnou verzi češtiny (ADMIN_czech1250.php nebo ADMIN_czechiso.zip) a umístěte ji do složky LANGUAGES v instalaci Mamba.

Krok třetí

Z nabídky SITE – GLOBAL CONFIGURATION a záložky LOCALE si v v políčku BACKEND LANGUAGE zvolte CZECH1250 nebo CZECHISO dle kódování češtiny. Klikněte na SAVE.


A čeština by měla být zde. Na vaše názory čekáme pod tímto článkem, nebojte se projevit! Jsme zvědaví na kladné i záporné reakce.