Přihlásit se

V uživatelském fóru oficiálních stránek Joomly se objevila zajímavá informace o změnách v repozitáři rozšíření (naše známé stránky extensions.joomla.org), které výrazně zpřehlední jejich prohledávání. Článek vznikl na základě této oficiální zprávy a je jejím velmi volným a komentovaným překladem.

Dnes (tj. 24.3.2008) jsme aktualizovali náš repozitář.

Byly přidány dlouho očekávané funkce jako například odlišení doplňků běžících v legacy módu Joomly 1.5 či bez něj. Změnili jsme také políčko s licencí, které obsahuje jen název licence a slova "Commercial" a "Non-Commercial" (komerční a nekomerční) indikující nutnost za rozšíření zaplatit či ne.

Vývojáři (tvůrci rozšíření) musí přidat následně přidat potřebné informace o kompatibilitě, licenci a o tom, zda jsou placené či nikoliv. Pak si určitě všimnete, že ve výpisu kategorií, posledním přidaném atd. je zobrazována ikona signalizující verzi J 1.0 nebo J1.5 místo ikon pro komponentu, modul nebo zásuvný modul.

Poté, co bude tato procedura aktualizace ze strany vývojářů dokončena, budeme moci odstranit staré a ukončené projekty. Taktéž budeme přidávat nové hodnocení Editor's Pick (Redaktoři doporučují) k rozšířením, o kterých si budeme myslet, že jsou přesně tím, co by uživatelé Joomly a vývojáři mohli potřebovat a také ty, bez kterých si neumíme život s Joomlou představit

Doufáme, že všechny tyto změny pro vás budou užitečné. Tento proces byl odstartován před několika měsíci a redakce Joomla Extension Directory děkuje všem v pozadí, kteří se na tomto podíleli.

Pokud chcete vše vidět v akci, přejděte na stránky JED . Vše bylo zapracováno i do vyhledávací obrazovky zde.