Přihlásit se
Asi je vám známo, že server www.root.cz pořádal anketu Czech Open Source 2007 a také víte, že jsme byli nominováni na cenu Projekt roku a také individuálně jako Osobnost roku. Hlasování skončilo 15.dubna 2007 a právě včera proběhlo slavnostní vyhlášení.

Na úvod je nutno říci, že jsme si nedávali žádné velké naděje na zisk nějakých trofejí. Myslím si, že už naše nominace do desítky byla svým způsobem překvapivá. Hlasování bylo vedeno ve dvou rovinách - veřejnost a odborná porota. Velmi by nás překvapilo, pokud bychom uspěli u odborné poroty, což se vlastně ukázalo, protože se nás různí lidé ptali, co je to Joomla a co vlastně joomlaportal.cz dělá. Větší šance jsme si pochopitelně dávali při hlasování veřejnosti. A musíme říci, že jste nás nezklamali.

Celé vyhlášení se konalo v Pivním klubu v Praze na Florenci. Sešli se tam zástupci všech nominovaných a také zástupci pořádajících subjektů. Můžete si to představit jako takový malý slet asi tak třicátníků (přičemž ti, kterým je přes třicet, jako v mém případě, jsou v podstatě nejstarší) . Vlastní vyhlášení spočívalo v přečtení všech nominovaných a pak už se z obálky přečetl vítěz. Navíc se na prezentační obrazovce objevila první pětka.

Začalo se zostra, vyhlášením projektu roku. Zvítězila česká wikipedie. Joomlaportal.cz si nevedl špatně, byl pátý. Velmi mne pobavila hláška moderátora večera : "Ještě štěstí, že nezvítězil projekt na pátém místě. je to trapné, ael neuměl bych jej ani přečíst..." Jako perličku si dovolím jen podotknout, že i náš "konkurent" Drupal byl nominovám, ale na pětku nedosáhl. Z toho lze vyvodit jednoznačný závěr - komunita kolem Joomly, tedy vy, je loajálnější a za Joomlou si více stojí. Děkujeme!

Po chvíli se vyhlašovala i osobnost roku. Jako vítěz byl představen leoš Literák, což je osobnost, která se podílí na chodu portálu abclinuxu.cz a je to jeden z podporovatelů Linuxu v Česku. Zde jsem se já dočkal malého překvapení, neb se má maličkost dostala na krásné páté místo. Děkuji, že vám stálo za to pro mne klikat a beru to jako vaše ocenění toho, co s Honzou děláme. Alespoň víme, že vám to není úplně lhostejné.

Další výsledky sem vypisovat nebudu, podívejte se na root.cz a projděte si je, případně i prostudujte seznam výherců, třeba jste něco vyhráli.

cos2007.pngZároveň jsme na této akci začali uvažovat, že naše vlastní akce Joomla Day by asi nebyla špatná. Naše představa je taková, že se sejde nedefinované množství Joomlistů a budou si vzájemně předávat zkušenosti buď formou prezentací, tak i formou tzv. workshop, tedy praktických ukázek nějakých konkrétních postupů. V hlavě už to všechno máme narýsované. hybí jen jediné. Nějaké vhodné prostory. Pokud tedy máte pro nás nějakou nabídku vhodných prostor, ozvěte se. Určitě chceme Joomla Day uspořádat.

Na závěr bych chtěl za nás oba (za mne i za Honzu) poděkovat všem, kteří nás obšťastňují svou přízní i kritikou (ano i kritika je důležitá) a moc si vážíme vaší podpory. Jen tak máme v sobě jakýsi motorek, který nás pohání v tom, abychom přinášeli stále něco nového a zajímavého vám uživatelům. 

P.S. : Honza vlevo, Sváťa vpravo...