Přihlásit se
V průběhu posledních několika týdnů se Joomle! podařilo získat několik celkem prestižních ocenění. Ta signalizují, že Joomla! je i po svém oddělení od Mamba stále populární a známá a drží si kvalitu, kterou uživatelé oceňují.

Nejdříve se Joomla! účastnila UK Linux and Open Source Awards 2006 v kategorii Best Linux/Open Source Project. A podobně jako v roce loňském si odvezla první cenu. Předávání cen se děje na prestižním galavečeru a vítězové jsou bedlivě sledováni. Je tedy vidět, že Joomla! má mezi uživateli a čtenáři linuxového magazínu dobrý zvuk a že jí věří.

Druhou cenou, kterou Joomla! získala  je cena nakladatelství PacktPub. Anketa má podobu hlasování podobně jako Zlatý slavík, tedy kdo získá více hlasů, vyhrává i když zde promlouvá do pořadí ještě odborná porota. Už při vyhlašování nominovaných se zde na našem portálu ozývaly hlasy, že to nic nesvědčí o kvalitě produktu a že je to zbytečné. Můžeme s tím souhlasit, já se kloním k tomu, že Joomla! má solidární uživatele, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor.

Hlavním přínosem pro Joomlu! však je to, že vítěz této ankety dostal 5 000 amerických dolarů, což je jistě příjemné a komunitě se vrátí v podobě "motivace" vývojářů. Samozřejmě, že prostředky budou použity na úhradu nákladů spojených s provozem webového sídla Joomly! nebo nákladů na reklamu na různých opdborných výstavách.

U této ankety jsou známa také jména dalších v pořadí. Na druhém místě skončil Drupal, třetí byl Plone. Může to být vodítko pro toho, kdo chce vědět, jaké redakční systémy jsou dnes populární. I když pořadí na prvním a druhém místě bylo velmi těsné a vzešlo až z hlasování odborné poroty.

Když to shrnu, můžu říci, že redakční systém Joomla! patří k tomu nejlepšímu, co na tomto poli můžete získat a každý, kdo to myslí s nasazením redakčního systému vážně by se měl na Joomlu! alespoň podívat.