Přihlásit se
Podíváme na dvě zajímavá témata kolem Joomly! a to možnost stažení tzv. "daily snapshots" Joomly! 1.5 a nominace na CMS Award 06. Podrobnější informace uvnitř článku.

Začneme tou věcí, kterou mohou udělat všichni fanoušci a uživateleé "našeho" redakčního systému. Všichni víte, že informace o tom, že nějaký takový systém jako Joomla! existuje musíme šířit dále i mezi ještě nerozhodnutými potencionálními uživateli. Můžete k tomu využít mnoho způsobů a jedním z nich jsou i různé soutěže.

Jednou z nich je i soutěž  CMS Award '06 pořádaná nakladateltsvím packtPub.com. To vydává specializované knihy z oboru IT a tak je jaksi předurčeno k tomu, aby podobnou soutěž pořádalo. Našemu redakčnímu systému totiž můžete svým hlasem pomoci. Vítěz totiž bere 5 000 dolarů. A to už stojí za to, aby vývojový tým požádal svou mezinárodní komunitu o to, aby pro něj hlasovala.

Chcete-li přispět na konto Joomly!, stačí jen hlasovat. Do jednoduchého formuláře uveďte svůj nominovaný redakční systém (předpokládám, že to bude Joomla!), pak její stránky (www.joomla.org), několika slovy (anglicky) ohodnoťte, proč právě Joomla! (Very easy, intuitive and modular system with big international community), vyplňte své jméno a email a klikněte na Submit. A máte hlasování za sebou. Musíte to ovšem stihnout do 1.září 2006. Poté bude oznámena pětice nominovaných a z nich odborná komise nezávislých expertů vybere ty nej. Doufejme, že to bude i Joomla! a že se dostane opravdu vysoko. Pokud nás podpoříte, budeme jedině rádi. Přídám i infantilní slogan : "Každý hrdý Čech, hlasuje pro Joomlu! hned."

Přidáte se i vy? Na této stránce najdete podrobnosti včetně bannerů. Když to shrnu časově : 1.9. končí nominace, 4.9. bude oznámena pětice nejlepších, 12.9. započne hlasování s počítáním hlasů ke každému z 5 vybraných projektů, 7.11. končí hlasování a budou sečteny hlasy, 14.11. budou vyhlášeny konečné výsledky. Nemusíte se tedy přímo účastnit nominací (i když čím více tím lépe), důležité bude hlasování od 12.9.2006.

Další zajímavou zpávou pro mne bylo to, že kdo chce testovat novou verzi Joomly! 1.5 má možnost. Zde se nabízí ke stažení tzv. nightly builds (denně aktualizovaná verze), kterými můžete otestovat, co vše Joomla! 1.5 nabízí. Pokud jste jen trošku zkoumavá duše, vřele doporučuji. Je zde samozřejmě jisté riziko - tato denní verze nemusí vždy fungovat, je to prostě verze vytvářena za provozu, ale jakýsi náhled získáte. Samozřejmě, že ji nemůžete nasadit na své produkční stránky. Doporučuji hlavně novou správcovskou část, která je opravdu velmi jiná než ta, na kterou jsme teď zvyklí. A také platí varování - pro tuto verzi Joomly! mějte vlastní prostředí, verze není hotová a odladěná na provoz, stále se jedná o testovací verzi!

Pokud víte co je to SVN a umíte jej používat, můžete mít i tuto verzi. Podrobnější informace tamtéž. A pozor, vyhlašuji soutěž - pokud se budete chtít stát členy testovacího týmu české verze, hlaste se na mou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Požadujeme dobrou znalost Joomly! a přístup k testovacímu stroji, kde budete moci do úmoru procházet instalaci a práci s Joomlou! a na základě výstupu od vás budou prováděny úpravy v češtině apod. V mailu popište svůj Joomla! životopis včetně ukázky stránek, které máte pod palcem. Prvořadá pro nás je poctivá a svědomitá práce při odchytávání chyb, v první fázi především překlepů a nelogičností překladu.

 Těším se u dalšího článečku.