Přihlásit se
Na www.opensourcematters.org (nový domov "nového" Mamba) se objevila sekce často kladených dotazů. Přeložil jsem ji a zvěřejňuji zde. Dozvíte se některé věci, které vás možná trápí v souvislosti s příchodem "nového" Mamba.

1. Je tento nový projekt odnoží Mambo projektu?

Ne, jedná se pouze o přejmenování, jehož vývoj bude z většiny pokračovat na existujícím zdrojovém kódu. Práce na projektu pokračují s vývojářským týmem který vytvořil Mambo tak, jak jej známe dnes. Proto to vidíme jako pokračující vývoj, než odnož.

2. Budou mé staré Mambo věci i nadále fungovat?

Ano, vývojový tým má za cíl podporovat vysoký standard zpětné kompatibility pro verzi série 4.5.x.

3. Již mám existující stránky vybudované v Mambu. Co se s nimi stane?

Vaše stránky jsou v pořádku a nic se nezmění. Až uvedeme novou verzi budete mít možnost zůstat u své staré verze nebo zvolit naši cestu upgrade na novou verzi. Nic kromě změny jména "Mambo" nebude mít dopad na vaše již existující aplikace.

4. Chtěl bych vytvořit nové Mambo stránky. Mám si stáhnout Mambo 4.5.2?

Jistě, není nic špatného na Mambu 4.5.2. (Přece jsme jej vytvořili!) Naše příští verze bude zpětně plně kompatibilní, takže s klidem stahujte a buďte připravení na naší novou verzi.

5. Kde mohu získat technickou podporu?

Již jsme připravení poskytovat technickou podporu skrz fórum na Open Source Matters. Aktivní uživatelé mohou začít používat tato fóra abychom vybudovali znalostní databázi. Navštivte fórum a snažte se pomoci druhým!

6. Máte již nějaké jméno?

Ne, zatím ne.

7. Zaktualizujete „cestovní mapu“ a plán vydávání dalších verzí?

Ano, sledujte informace zveřejněné již brzy na opensourcematters.org.

8. Kdy vydáte novou verzi?

Až si prach sedne a ustanovíme náš střednědobý plán. Další verze bude založena na existujícím kódu 4.5.3 a bude plně kompatibilní jako předešlé verze. Žádné datum však není stanoveno..

9. Co se stane s projekty třetích stran na Mamboforge?

Právě pracujeme na infrastruktuře a vydáme oznámení, až bude vše jasné a připravené pro nový repositář.

10. Je zde něco, s čím bych mohl pomoci?

Pro tuto chvíli počkejte a informujte uživatele o Open Source Matters. Další dobrý způsob jak ihned pomoci je připojit se k dokumentačnímu týmu nebo jednoduše pomoci někomu na fóru.

Přidáno později: Jen pár poznáek pro neznalé.Mamboforge byly stránky pro vývojáře, kam mohli ukládat své projekty. Pokud znáte stránky sourceforge.net, je vám princip jasný. Jednalo se o nástroj nabízející vývojářům jednotné prostředí s fórem, CVS a všeobecně vhodné pro správu jakýchkoliv projektů.
Pokud nevíte, co se stalo s Mambem, inform,ace dostanete zde