Přihlásit se
Ten, kdo občas zabrousí na jiné stránky o Mambu než jsou jenom naše stránky, možná zaznamenal, že se momentálně formuje tzv. Mambo Official Translation Project. I v Česku máme Mambo rádi a chtěli bychom se jaksi globalizovat a přihlásit k tomu, že jej používáme a podporujeme
Jaká je představa tvůrců Mamba? Chtěli by vytvořit lokální skupiny dle vytvářené lokalizace a pak mít jakýsi systém řízení v podobě centrála - jednotlivé lokální týmy. Upustili od modelu do hlavního týmu přibereme z každé země toho, koho potřebujeme, protože mnoho lokálních skupin je větších, než hlavní vývojářský tým. Byl proto zvolen systém tzv. komunit.

Komunita funguje tak, že vedoucí lokalizačního týmu přímo komunikuje s centárlou a koordinují vzájemně svou činnost. Pokud centrála vydá novou verzi, dostanou ji překladatelské týmy k dispozici, aby připravili překlad. Tento model je osvědčený a funguje u mnoha projektů. Nejznámější je asi komunita kolem OpenOffice.org, kde je český lokalizační tým velmi aktivní a má velký přínos nejen pro české uživatele, ale současně i pro mnoho dalších.

Obdobně bychom chtěli vystupovat i my. Je proto čas, začít formovat tým. Chcete-li nám pomoci, neváhejte a kontaktujte nás. Především sháníme překladatele, tedy lidi, kteří jsou schopni překládat z angličtiny do češtiny. Nepůjde jenom o překlad programu, ale případně i nějaké dokuemntace apod. V současné době je nás v hlavním českém týmu málo a chtěli bychom, aby nás bylo více.

Z toho, co vím a co mi bylo řečeno centrálou neboli Mambo Core Translation týmem, by se mělo jednat o integraci AdminLanguage přímo do hlavního kódu Mamba. Představa je taková, že se bude vydávat hlavní kód Mamba a k němu oficiální jazykový balíček. My bychom si přáli, aby oficální byla i čeština. Proto hledáme nové lidi do týmu, především překladatele. Máte-li zájem, kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Sváťa