Přihlásit se

Pokud existuje nějaké nebe a je v něm Joomla!, pak pravděpodobně je i peklo a v něm zákonitě i Wordpress :-) Ale o tom jsem psát nechtěla, to byla jen taková filosofická rozprava na úvod. Účelem tohoto článku totiž není anketa, kolik z vás věří či nevěří na nebe a peklo, ale co jste ochotni udělat pro to, abyste se do jednoho dostali a druhému vyhnuli ;) 

Ať už věříte na Joomla! nebe nebo ne (a člověk si nemůže být nikdy dost jistý), jedno jisté je. Každý z nás někdy s Joomlou začínal, protože nikdo učený z nebe nespadl (a už je to tu zase). Možná s úsměvem vzpomínáte na své první dotazy na diskuzním fóru Joomlaportálu, a dnes už jen kroutíte hlavou nad tím, jak jste tohle mohli nevědět. Ale tak to má každý. 

Nemusíte být ani pokémon, a vyvíjíte se. Podle sebe soudím tebe, a možná to máte jinak, ale já se při tvorbě každého dalšího webu naučím něco nového. Není snad den, abych nenarazila na nějaký problém nebo nepotřebovala najít rozšíření, které dokáže splnit tu neotřelou představu mého klienta, co by jeho webové stránky měly umět. A  já ráda říkám, že s Joomlou je možné téměř cokoliv a vlastně tomu i věřím.

Pokaždé, když narazím na nějaký problém nebo chybu, začnu divoce Googlit a většinou nejsem první, kdo tento problém řešil. Častým zdrojem odpovědí pro  mě je třeba fórum na Joomla.org, ale existuje i spousta dalších blogů, které píšou podobně zapálení Joomlisté jako jsem já.

Já jsem svůj blog na Stawebnice.com začala psát spíše jako svůj vlastní online zápisník řešení různých problémů, a časem jsem zjistila, že to opravdu někdo čte! Ne všechno je dostupné v češtině, vlastně je toho většina v angličtině, a jsem si vědoma toho, že hodně lidí neumí anglicky či německy jako já, takže kolikrát mohou být vděční už jen za to, že nějaký návod přeložím do češtiny a publikuju na svém blogu nebo zde. 

A tím se dostávám k jádru pudla - té naší pomyslné bráně do Joomlového nebe. To nejjednodušší, co můžete pro ostatní uživatele nebo Joomla! webmastery udělat, je nenechávat si své zkušenosti pro sebe. Ať už máte vlastní blog, nebo napíšete článek na Joomlaportal.cz, dáváte tím komunitě aspoň maličko zpět z toho, co jste brali sami, když jste začínali.

A možná tím získáváte malý nepatrný puntík v tom notýsku Joomla! Boha, nebo si jen vylepšíte karmu ;) Každému  podle jeho gusta. 

Buďte dobří, občané Joomlisté!