Přihlásit se

Po oddechové verzi 4 naší češtiny je opět čas na tvrdou práci. Připravili jsme pro vás verzi číslo 5 (je mimochodem stejná, jako verze 4, jen nemá integrovánu "antivirovou" ochranu), která se od předchozích verzí v ledacčems odlišuje. Pánové testeři z naší Joomla CZ skupiny se rozjeli a výsledkem je pravdu důkladně překopaná a přestylizovaná čeština pro uživatelskou část. Balíček samozřejmě obsahuje kompletní překlad, ve správcovské části však zatím není provedeno tolik zásahů.

Za tímto výsledkem je práce asi 6 lidí vymáhající mnoho pokusů a simulací, kontrol a zpětných kontrol. Překlad je totiž jen jedna část, testování je možná ještě důležitější. Zjistíte totiž občas, že to, co jste si při překladu mysleli, že překládáte, je ve skutečnosti úplně jinak. A může za to bohatost českého jazyka. pokud to mám shrnout, tak průměrná kontrola jednoho jazykového souboru zabere asi 20 minut, pak další dlouhé minuty strávíte testováním. A těchto souborů je v celém balíčku překladu více než 230!

Až si budete tuto češtinu instalovat a používat ji vězte, že se jedná o kolektivní dílo, které určitě nevzniklo za 5 minut. Také se nám v týmu profiluje několik odborností jako je např.Jazykový koektor, Testovač překladů a Hnidopich. A dát tyto lidi dohromady a nechat je spolupracovat může být někdy docela časově náročné. Zatím se to daří a výsledkem je docela kvalitní překlad.

Novou verzi češtiny najdete zde, její instalaci proveďte dle návodu v tomto článku.