Přihlásit se

Ve čtvrtek 29.října 2009 jsme se mohli setkat na odborné konferenci OpenSource řešení v síti 2009. Ti, kteří to nestihli/nechtěli přijít/nemohli přijít/zapomněli přijít/zapomněli o čem jsem mluvil teď mají možnost si vše zrekapitulovat

Nemá smysl moc mluvit o ostatních přednáškách, ačkoliv jich bylo dost. Zmíním tedy jen to, co má nějakou souvislost s Joomlou. Podstatnou část konference jsem trávil ve společnosti Vlastimila Otta, ředitele společnosti Liberix, jedné ze spolupořadajících. V zájmu dobrých vztahů mezi naším portálem a portály, které má Liberix pod křídlem, jsem mu pomáhal se stavěním pidi stánečku a svým luzným zjevem jsem ho obšťastňoval. Stihli jsme si toho spoustu říct a domluvit se na tom, jak si můžeme vzájemně vypomoci při psaní článků, případně při vytváření uživatelské dokumentace (až třeba ke knize).

V průběhu dne jsem měl několik "návštěv" a diskuzí s okolo jdoucími účastníky. Vše bylo docela vřelé a podnětné a bylo znát, že Joomla je v kurzu.

Vlastní přednáška začala o deset minut později a podařilo se mi ji i o něco urychlit. V publiku nebyli žádní "konkurenční" lidé, neboť nepadla otázka na to, čím se liší Joomla od systému X. Bylo vidět, že lidé přišli na přednášku se zájmem, protože se o Joomle chtěli něco dozvědět. Z tohoto pohledu přednáška splnila účel.

Bezprostředně po přendnášce mne kontaktovali někteří účastníci a přišli se zeptat na to, jak vyřešit některé své problémy. Myslím si, že odcházeli spokojeni a s radou v kapse. Osobně si myslím, že tato konference splnila mé očekávání.

Pokud tedy chcete vidět alespoň prezentaci, kterou jsem na přednášku připravil - máte možnost. V příloze tohoto článku ji přikládám. Během přednášky byl pořizován i obrazový záznam, předpokládám, že se na stránkách konference brzy objeví.

Protože mám ke Karviné osobní vztah, je možné, že tam ještě někdy pojedu o Joomle přednášet.

Přednáška v PDF