Přihlásit se
narozeniny-4m
Vážení přátelé, jak Vás jistě při shlédnutí ilustračního obrázku napadlo, následující řádky budou o jubileu.

Možná se najde pamětník, který si bude vzpomene, že byl 13.10.2004 po osmé hodině večerní spuštěn nový portál - mamboportal.cz. Hned v prvním roce svého života, však prošel proměnou názvu na joomlaportal.cz, a tak se jmenuje i dosud. Za tu dobu na našem webu vyšlo 322 článků, bylo publikováno nepočítaně souborů ke stažení a v diskuzním fóru bylo napsáno přes 36.300 příspěvků. Jen pro zajímavost počítadlo stažených souborů, které bylo před cca 2,5 roky nulováno nyní ukazuje téměř 34 tisíc.
Podle statistik jsme od původní návštěvnosti 10 unikátních IP za den vyrostli na současných 900 - 1200 unikátních IP za den. Tolik k číslům, kterým bude věnován některý z příštích článků a nyní poděkováním:

Na prvním místě bych chtěl poděkovat Sváťovi, za to že vytvořil první historickou češtinu pro Mambo a od vzniku Joomly pak lokalizace pro všechny verze tohoto skvělého CMS, samozřejmě také za to, že i když měl mnohokrát chuť se vším praštit, nechal se vždy ukecat a vydržel se mnou vést portál, diskutovat a také propagovat Joomlu v časopisech a na jiných webech až do dnes.

Další dík kamarádovi Petrovi, který zaplatil doménu mamboportal.cz a žekl, když se Ti ten CMS tak líbí, tak o něm udělej web ...

Děkovat každému kdo aktivně přispěl, nebo přispívá na náš společný web, by si vyžádalo velký prostor, ale stačí se podívat, kdo je podepsán pro články, soubory a kdo má kolik příspěvků ve fóru. Jen namátkou:
Minstrel - autor a spoluautor překladů mnoha komponent,
Xarlien - autor překladu například pro JCE,
Franta25 (alis VirtueArt)-synonymum pro český virtuemart,
Mokrous, Fillbar, H13, HonzaKr (díky za připomenutí) a další aktivní rádci ve fóru jsou jen špička skupiny, lidí, kteří přispěli k tomu, že Mambo a Joomla jsou u nás tak populární a známé.

Sluší se také poděkovat našim sponzorům - společnosti Ignum, u které hostujeme, společnosti Testudo corp., která náš portál provozuje, ITX (autoři současného vzhledu) a VirtueArt se kterou připravujeme novou verzi joomlaportálu.

No a na závěr musím poděkovat všem našim partnerkám, které občas se skřípěním zubů sledují, jak zase usedáme k PC a věnujeme se naší milence - Joomle a joomlaportálu. Jindy nás zkritizují, že ve článku jsou překlepy atd. Nemají to s námi lehké a nebýt jejich podpory a tolerance, náš web by byl poloviční nebo nebyl vůbec. Takže díky děvčata:-) Za všechno!

No asi bych měl nostalgického ohlížení a děkování nechat a popřát nám všem, aby pátý rok života našeho webu přinesl jen pozitivní změny a měli jsme stále víc a víc čtenářů a přispěvatelů. Čekají nás významné změny a novinky

 

Ahojte

HonzaG
joomlaportal.cz