Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart Modul produkty - Experimentální URL - Odstranit ID z adresy URL - bug

21. pro 2020 18:09 - 21. pro 2020 18:14 #143411
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Honzo díky za vysvětlení,

ale postupuji postupně.

1. Takže nejprve jsem vytvořil položku menu typu products view a nazval ji Eshop.

Následně oodkaz z modulu product generoval špatné URL

2. Po tvé radě jsem vytvořil položku menu typu categories views, přesunul do skrytých a původní smazal
(která ale jako položka menu eshop není vhodná, protože nezbrazuje produkty - není vhodná ani položka category view, která zase zobrazuje jen jednu kategorii - a proč bch na eshopu dělal základní kategorii Eshop - jen aby fungovalo SEF?)

Ok, nyní již odkaz z modulu product funguje korektně

3. pak jsem udělal objednávku, vybral platební metodu Gopay a na Gopay jsem platbu zrušil - byl jsem přesměrován na components/phocacart/orders.

OUHA, opět odkaz na orders je špatně.

4. Takže jsem vytvořil novou položku menu pro orders - odkaz z gopay se již zobrazuje správně

5. Pak jsem udělal objednávku a vybral platební metodu dobírkou a byl jsem přesměrován na
components/phocacart/info

OUHA, opět odkaz na info je špatně.


Omlouvám se za moji logiku, ale nenašel jsem nikde v mém postupu logickou chybu, takže předpokládám, že logická chyba je v aplikaci PhoCart a její sefování == pokud chci SEF URL, musím pro každé view vytvořit skrytou položku menu.

Nebo to není chyba, jen chybějící plugin SEF pro PhocaCart, protože pokud není položka menu, chová se to takto správně.
jen je s podivem (tohle nenávidím, když to někdo píše na fórech, teď to používám kruci já :) že nestačí jedna položka menu na všechno.

Ano, s tím katalogem a jeho stromem máš pravdu - stačí jeden odkaz v menu, ale já se posunul dál - na ostatní URL.

Nebo?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. pro 2020 18:27 - 21. pro 2020 18:32 #143413
Odpověď od H13
Admin
Příklad:

vytvoříme menu odkaz na categories view:

www.phoca.cz/phocacartdemo/premiere/

URL pro kategorii (ve stromu) je:
www.phoca.cz/phocacartdemo/premiere/1-dresses

(odvozeno od menu odkazu na categories view)

URL pro produkt (ve stromu) je:
www.phoca.cz/phocacartdemo/premiere/1-dresses/26-beiv-badif

(opět odvozeno z menu odkazu na categories view)

pokud klikneme na přidání produktu a chceme jít na checkout:

www.phoca.cz/phocacartdemo/premiere/checkout

(opět odvozeno z categories view: view je "checkout", menu odkaz je z categories view)

pokud se podíváme na wishlist:

www.phoca.cz/phocacartdemo/premiere/wishlist

(opět odvozeno z categories view: view je "wishlist", menu odkaz je z categories view)

pokud se podíváme na comparison:
www.phoca.cz/phocacartdemo/premiere/comparison

(opět odvozeno z categories view: view je "comparison", menu odkaz je z categories view)


Na téhle stránce je pouze jeden menu odkaz na Phoca Cart - na categories view (výchozí menu odkaz). Všechny ostatní odkazy na stránce berou menu odkaz z categories view a buď k němu dodávájí ID kategorie (category view) nebo ID kategorie a ID produktu (item view) nebo k němu dodávají samotnou view položku (checkout, wishlist, comparison, ... - toto jsou views bez ID nebo CATID).

Phoca Cart se chová podle standardního SEF vzorce - zkus prvně najít menu odkaz na daný view, jestli neexistuje spadni výš - příklad:

checkout - zkus prvně menu odkaz na checkout, neexistuje-li, spadni výš - v našem případě je nejvyšší view vždy categories view.

item - zkus prvně najít menu odkaz na item, pokud není, zkus vyšší instanci, což je category view, pokud není, zkus nejvyšší - opět se spadne do categories view.

A teď je otázka, proč na tvým webu není dodržen tento postup? Logicky by to mělo být kvůli neexistenci hlavního menu odkazu na categories view.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. pro 2020 18:56 #143414
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Logicky by to mělo být kvůli neexistenci hlavního menu odkazu na categories view.


Ten existuje na základě tvého doporučení:
schindler1854.easy.minion.cz/eshop

takže ano, je otázka proč není dodržený popsaný postup a generovaly se mi URL při výrobě.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. pro 2020 19:03 #143415
Odpověď od H13
Admin
Ale teď už by to teda mělo být v pořádku, protože, při vložení produktu do košíku a následném přechodu na checkout se dostanu na:

schindler1854.easy.minion.cz/eshop/checkout

což by mělo být správně.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. pro 2020 19:15 #143416
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Checkout fungoval, nefungoval orders a info, vytvořil jsem na to menu a dal ho do main menu.

Nevadí, ještě to znovu vše smažu a vyzkouším jednou.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. pro 2020 19:18 #143417
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nyní z jiného soudku - mohl by jsi mi poradit aby se nevybíraly do URL atributy automaticky?

Mám atributy u produktu nastavené že jsou povinné, ale není vybraný žádný defaultní, aby byl předvybraný a stejně se vybere:
schindler1854.easy.minion.cz/eshop/punco...alhoty-jemne-basic#a [velikost]=158&a[barva]=svetle-hneda

Procházel jsem všechny možné nastavení...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum