Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - číslování faktur - MĚSÍČNĚ/ROČNĚ - FAKTURA na záladě statusu

29. bře 2020 04:49 - 29. bře 2020 04:50 #141989
Odpověď od Cony
Moderátor
No já myslím, že zákon neukládá ani tu logiku :D Posloupnosti faktur z mé zkušenosti zkoumají jen auditoři, a chybějící čísla chtějí vysvětlit, ale jak píše H13, stačí jim to rozumně zdůvodnit a je to (krom nějakého storna to může být třeba i chybou databáze, programu apod...).

Některá účetnictví (tuším Pohoda) nabízejí při vytváření faktury možnost zaplnění takto vzniklých mezer v číslování. Osobně mi to přijde jako nesmysl (zas budu muset vysvětlovat, proč faktura 13 má datum o měsíc mladší než faktura 14) a hlavně nepoužitelný pro serverový víceuživatelský prostředí.

Problém se stornem faktur je ten, že nemůžete stornovat (smazat) fakturu, kterou jste pustili z ruky. Pak už jen dobropis (po novu opravný daňový doklad). Což se ale nikomu moc nechce dělat (nutnost potvrzování od zákazníka), tak se obvykle spolehne na to, že mu zákazník slíbí že fakturu roztrhá. Kdyby ale ne, tak se objeví v kontrolním hlášení u zákazníka a u vás ne, a hned máte na problém zaděláno...

29. bře 2020 04:52 #141990
Odpověď od Cony
Moderátor
Ale jestli nějaká auditovaná firma vede účetnictví ve Phoca Cart, tak klobouk dolu :D
Poděkovali: Bong

29. bře 2020 10:38 #141991
Odpověď od Terei
Návštěvník
Tak naštěstí mi ty objednávky nepřibývají moc rychle. Zatím teda ještě ani jedna. No neplánuju víc jak jednu denně, takže ty stornovaný objednávky zvládnu mazat ručně. Čím dřív tím líp. Tím se vyhnu většině problémů. A pak na klasicky storna po zaplacení musím stejně vydat opravný daňový doklad. Zase tak horký to nebude.

Kdyby tak ty stornovaný padali rovnou někam do koše, kde bych je mohl třeba do 14 dnů znovu obnovit, pokud by mi volal zákazník, že mu to nešlo a chce se přesto domluvit.

30. bře 2020 14:10 #142002
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Jak již bylo napsáno. Nemazat faktury vydané!. Pak to bude asi o tom, jak před FÚ obhájíte, že faktura 00012 je smazaná, může pak FÚ doměřit nesmysly. Problém je ten, že vy řeknete příběh a druhá strana (stát) může a nemusí veřit.

Správná cesta by bylo vydávat zálohovou fakturu a tu pak konvertovat na klasický doklad. Jak už to tak bývá, je to komplikovaná cesta.
Poděkovali: Bong

30. bře 2020 22:00 #142007
Odpověď od Terei
Návštěvník
Idealni stav by tedy byl, po obdržení objednávky zaslat objednávku a zalohovou fakturu, po zaplacení poslat opravdovou fakturu a ještě v záloze mít někde vygenerovany opravný daňový doklad.

To je snad pro mě lepší to hned dostat do Excelu a jen měnit názvy dokumentů a pak to posílat ručně.

30. bře 2020 23:44 #142011
Odpověď od Cony
Moderátor
PhocaCart byl původně zamýšlen jako jednoduchá náhrada za VM a podobné molochy. Postupně se nám ale rozrůstá do velkých rozměrů :). Nenuťte Honzu do něj ještě dodělávat kompletní účetnictví, EET, kontrolní hlášení a výkaz zisků a ztrát :D A to pro celý svět :)

Powered by Fórum