Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - číslování faktur - MĚSÍČNĚ/ROČNĚ - FAKTURA na záladě statusu

28. bře 2020 14:38 - 28. bře 2020 14:40 #141979
Phoca Cart - číslování faktur od Terei
Návštěvník
Mám spíš obecný dotaz k číslování faktur. Posloupnost jsem si nastavil s OrderId. Mám ale problém se stornovanou fakturou a výpadku jednoho čísla v číslování faktur.

Buď to budu faktury vytvářet manualně a číslo faktury napíšu ručně podle předchozí.
nebo budu ručně vytvářet opravné daňové doklady k vydaným fakturám.
nebo k objednávce, faktuře a dodacímu listu automaticky generovat opravný daňový doklad? Nebo číslovat až dokončený faktury?

Což ani jedna z variant mě nepřijde úplně dobrá. Hledal jsem nějaký řešení jak to dělají ostatní a nenašel jsem nic.

28. bře 2020 19:55 #141981
Odpověď od H13
Admin
Vše probíhá na základě "auto increment" - tedy databáze automaticky přidává nové číslo, pokud se nějaké smaže, není nahrazeno.

Představ si, že by jsi měl fakturu číslo 99, poté by jsi vytvořil dalších 100 faktur a poté by jsi stornoval fakturu číslo 85. Pokud by jsi chtěl zachovat posloupnost, znamenalo by to, že faktura č. 86 by byla 85, 87 by byla 86, atd. A takto by jsi přečíslovávál až do poslední faktury 199. Což asi nedává smysl.

Spíš bych volil nějaký storno doklad, vrubopis, dopropis, a podobné.

Jinak ano, faktury se v Phoca Cart dají číslovat manuálně, tedy pokud jich není hodně, lze to řešit i takto

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

28. bře 2020 20:39 - 28. bře 2020 20:46 #141983
Odpověď od Terei
Návštěvník
Jasně tomu rozumím, používat čísla zpětné nelze kvůli zachování číselne řady a datumu.

Šlo mě jen o návrh zlepšení do dalších verzí. Kdyby se třeba faktury cislovaly podle poslední vydané faktury a faktury se vydali až po statusu dokončené. Ale jelikož jsem nikdy e-shop neměl a vydávám max 50 faktur měsíčně, tak to do teď dělám manuálně. Možná moc stresuju a těch storno objednávek před zaplacením bude minimum.

Není na to nějakej indentifokator jako {lastinvoicenumber} s tím, že by se faktura vystavila až po stavu dokončené. Pak by to sice nesedelo s číslem objednávky, ale těch opravných daňových dokladů by bylo jistě míň

Nic z toho není nutný, jen k zamyšlení.

28. bře 2020 23:12 #141984
Odpověď od Cony
Moderátor
Obecně je číslování faktur úplně jedno, jak jede. Nikde v zákoně není číslování nijak předepsáno, takže když si budete číslovat třeba 10, 20, 15, 18 je to úplně jedno, a dokud je faktura jednoznačně identifikována, nikdo nemůže nic říct (i když někteří auditoři jsou z toho běsní:)).

28. bře 2020 23:30 #141987
Odpověď od H13
Admin
Osobně si myslím, že následující případ se v praxi stává často:

- vydám fakturu 00011
- poté fakturu 00012
- poté fakturu 00013

Se zákazníkem s fakturou 00012 se nějak nedohodnu a prostě nezbude nic jiného než fakturu zrušit/smazat.

Tím pádem vznikne "neposloupnost" ... faktury: 00010 00011 00013 00014

Pokud si člověk dá tuto informaci do účetnictví, a při nějaké kontrole prostě vysvětlí, proč daná faktura byla zrušena/smazána, nevidím v tom žádný problém.

Já sám jsem v zákonech nikde nenašel zmínku o posloupnosti, stejně tak jsem nikde u tvrzení o tom, že posloupnost je nutná, nenašel žádný odkaz na nějaký zákon. To samozřejmě ale neznamená, že takové ustanovení neexistuje. Pokud by někdo takové ustanovení znal, byl bych rád za odkaz.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

29. bře 2020 03:19 #141988
Odpověď od Bong
Moderátor
:) číslovat lze opravdu libovolně a žádný zákon posloupnost neukládá. Ale musí v tom být vždy nějaká logika, aby bylo jasné, že nic nechybí nebo není duplicitní.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum