Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

easyjoomla.org - GTM

21. lis 2018 05:07 #137903
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jste se měl zeptat :)

Tohle rozšíření jsem programoval s Viktorem z Easy.
Vůbec vše kolem portálu easyjoomla.org mohu zodpovědět dnes zodpovědně snad jen já.

Takže Vám přesně povím jak funguje.

1. Nejprve - to co je na EasyJoomla.org - všechny doplňky skončily vývoj před 2 lety.
Něco se podařilo upravit pro Joomla 3, ale většina je pro Joomla 2.5
Proto je to zdarma a není na to support.

Vývoj dál pokračuje u nás v Minionu a všechny extense budou dostupné (již tedy za peníze) na minijoomla.org

2. Co se týká GTM a GTM for Virtuemart.

Základní myšlenka je, že GTM poskytuje datovou vrstvu.
V nastavení si můžete nadefinovat ID kontejneru založeného na GTM.

GTM for Virtuemart poskytuje data z eshopu a vkládá je do datové vrstvy.
Zde si můžete nadefinovat název eventu, při kterém si nastavíte trackování objednávek při triggeru virtuemartu createOrder - stav P.

Standardně Google doporučuje - tracTrans

Dále si můžete volitelně navolit další event, pokud chcete měřit jiný stav - typicky změnu stavu, např. confirm, nebo Shipping

Dále si můžete navolit 5 vlastních proměnných - tzv. Dimensions, které chcete přenášet do GA.
Typicky například ID platební metody (to pokud si pak nastavíte na GTM převodní tabulku a v přehledu objednávek na GA si pak zobrazíte jakou platební metodou byly objednávky vytvořeny).

Tohle slouží pro marketingové a vyhodnocovací údaje.

3. Na vytvořenou událost tracTrans pak můžete na GTM pověsit ddalší měření pro SKLIK, Heuréka, Facebook nebo využít další pluginy pro GTM - GTM Sklik, GTM Facebook.

V příloze jak mám nastaveno já.

V novější verzi (> 2.0) se informace o události ukládají do samostatné DB tabulky a je možné je posílat do GA buď ze session nebo DB.

Každé slouží k jiným účelům

4. V nastavení GTM pluginu jsou ještě nastavení kdy se kód zobrazuje, slouží například pro odeslání objednávky z administrace, v případě že měníte stav objednávky po dobírce ručně atd atd.


Asi na to vytvořím samostatný článek, protože tohle je základ pro nasazení všech měření na eshopu a proto se to vyvíjelo :)
Ve své době nic použitelného nebylo, jen italský plugin, který bohužel ale neposílá správná data:

Například většina pluginů posílá špatná data do GA ohledně shippingu, v cizině totiž neznají dobírku a do shippingu nezapočítávají payment.
Pak Vám v řádku nesedí hodnoty a součet.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. lis 2018 05:10 - 21. lis 2018 05:34 #137904
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
A ještě nastavení GTM

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. lis 2018 05:28 #137905
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Cony:

to mě mrzí, pokud se člověk prokouše a pochopí, tak nic jiného nechce, protože vše pak nastavuje jen na GTM a na eshopu má tyto dva pluginy:
1. GTM plugin od Easy - zde mohu všechny potřebné kódy vkládat do GTM a ne již do eshopu
2. GTM Virtumeart plugin od Easy

Doplňkově

3. GTM for Sklik
4. GTM for Facebook 1 pixel
5. Heuréka plugin od Easy

Obecně celý vývoj jsem začal proto, že mě nebavilo po programátorech hledat kódy v html modulech nebo šablonách, když zákazník potřeboval nasadit měřící kody.
Takhle je to přehledné vše na GTM a nemusím nic hledat.


Vůbec smyslem celého vývoje v Easy byl ten, že všechny potřebné věci pro chod joomla/virtuemartu se naprogramoval v Easy a aby se nic nekupovalo.

Proto v portfoliu jsou

1. Pluginy pro měření dat
2. Komponenty pro Import dat do joomla/eshopu - VM Import produktů, Import článků pro Form2Content, Import z Realitních serverů
3. Komponenty pro Export dat z eshopu - EasyFeeder - export produktů (typicky feedy), export objednávek (typicky napojení na ERP - Helios, Cesar)
4. Platební moduly - Gopay pro VM, RSForm, RSMembership, TicketMaster, VUB banka, Cetelem, Isic
5. Plugin pro závislost dopravy a platby
6. Komponenta pro dopravu - Balíkobot
7. Komponenta pro úpravu šablon emailů VM
8. Pluginy pro Acymailing - oslovení v 5. pádu, svátek, zapomenutý košík
9. Moduly pro zobrazení dat na joomla/eshop - EasySlideshow článků, Virtuemart Product Extended
10. Modul VM search s našeptávačem
11. Modul a komponenta Free Shipping Info

A další....

Dnes si postavit eshop založený na VM bez těchto doplňků nedovedu představit.

Samozřejmě do toho pak zahrnu:
Acymailing, Form2Content, CustomFilters a další spec. aplikace.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. lis 2018 05:32 #137906
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ještě pokud nastavujete Google Ads, tak vyplníte hodnoty které vkládáte do datové vrstvy a pověsíte to na událost tracTrans :)
Jednoduché a rychlé.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. lis 2018 12:24 #137928
Odpověď od Cony
Moderátor
Rudo, to Vás mrzet nemusí :) Já komentoval rozhranní GTM ne pluginů do Joomly... Nicméně řeším obvykle pro úplně jinou platformu než Joomla.

Powered by Fórum