Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Phoca Cart

22. dub 2014 01:00 #115692
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 1/ přesně tak jsem to myslel, asi jsem se na začátku špatně vyjádřil :)
ad 2/ Setkal jsem se zatím s dvěma variantami:

a/ na faktuře opravdu figurují obě částky jako zvláštní řádky, obvykle nazvané něco jako "Přepravné" a "Doběrečné"
b/ na faktuře se obě částky sečtou do jedné, i když jsou v košíku vyčíslené zvlášť

Nevím ale přesně zda z hlediska DPH doběrečné může být v jiné sazbě než dopravné, pokud se nepletu tak přeprava poštou je osvobozena od DPH (přeprava PPL ale ne), a nevím jestli v ten okamžik je osvobozena celá částka, včetně doběrečného (nebo případného připojištění apod.), nebo jen čistě částka za přepravu... Zkusím to ještě ověřit.

22. dub 2014 07:53 #115696
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Ahojte, nečetl jsem diskuzi, ale k DPH na přepravné a doběrečné....
I když je pošta osvobozena od DPH (jen některé služby, ne vše), tak Ty jako provozovatel eshopu tuto službu nakupuješ a následně fakturuješ, takže jak na doběrečné, tak přepravné musíš DPH uplatnit.

Prostě je jedno, zda nakoupíš přepravu s DPH nebo ne - pokud jsi plátce DPH, musíš ho k fakturované částce připočíst, a to ve výši 21%

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

22. dub 2014 10:16 #115703
Odpověď od Cony
Moderátor

honzag napsal: Prostě je jedno, zda nakoupíš přepravu s DPH nebo ne - pokud jsi plátce DPH, musíš ho k fakturované částce připočíst, a to ve výši 21%


Trochu jsem hledal a z tohoto principu je jedna vyjímka - to když poštovné fakturované zákazníkovi nepřesáhne náklady s ním spojené (prostě když zákazníkovi fakturuju za poštovné stejnou nebo menší částku, kterou jsem zaplatil poště). Pak by se mělo z hlediska účetnictví jednat o "Přeúčtování třetí straně", a DPH i zakázníkovi bude nulové.

22. dub 2014 12:34 - 22. dub 2014 12:36 #115709
Odpověď od H13
Admin
Ok, já to teď beru spíš z programátorskýho hlediska:

a) u dopravného je možnost nastavit daň (např. DPH) - to už existuje
b) a pokud by existoval i nějaký případ, že to stejný se dá účtovat i na platbu, pak je dobrý tam tu možnost dát.

Když to srnu:

1) dopravné a DPH - ta možnost tam teď je
2) platba - poplatek za platbu by měl být možný a měla by být i možnost nastavení DPH pro tento poplatek
3) závislost platby:

Např dopravné teď může být závislé na: zemi, regionu, konečné částce, váze
U platby jsme se shodli, že může být závislá na dopravě (závislostí mám na mysli to, že na základě výběru dopravy se zobrazý druhy plateb odpovídající kritériím)

Teď vzniká další otázka, má být zobrazení platby závislé i na zemi, regionu a částce nákupu? Jde o to, že to se už dá řešit přes dopravu. Pokud se platba zobrazuje na základě dopravy a doprava se zobrazí na základě kriterií jako je země, region a konečná částka pak by teoreticky platba tyto kritéria mít nemusela. Ale zase na druhou stranu je přehlednější, pokud budou jasný pravidla jako u dopravy, tedy:

a) u dopravy jsou možný kritéria: země, region, konečná částka (samozřejmě bez dopravy), váha
b) co u platby? doprava, konečná částka (bez dopravy, s dopravou?), země?, region?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. dub 2014 13:12 #115712
Odpověď od Karri
Návštěvník
Něco pro případnou inspiraci:

my.ecwid.com/cp/

www.ecwid.com/

22. dub 2014 13:31 #115717
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: a) u dopravy jsou možný kritéria: země, region, konečná částka (samozřejmě bez dopravy), váha
b) co u platby? doprava, konečná částka (bez dopravy, s dopravou?), země?, region?


Byl bych pro filtry i u platby, např. dobírku můžu nabízet jen do částky 30.000 nad ní chci platbu předem (dopravou bych to opět musel řešit krkolomně přes dvě dopravy). Omezení bych umožnil dle dopravy (o tom je celá naše diskuse :-) ), dle země (viz příklad z praxe se slovenskem), dle částky (viz příklad z praxe s maximální výší objednávky na dobírku). Region je v českých podmínkách asi nesmysl, v USA by smysl dávat mohl, pokud tam již ostatní podmínky budou, asi není důvod jej také nezahrnout.

U částky si myslím že je zbytečné zahrnovat částku za dopravu (nebo dávat tuto možnost). Ta by již měla být obvykle zlomkem částky za objednávku, tzn. i kdyby tam teoreticky nějaký rozdíl nastal, měl by být spíše minimální.

U obou nastavení bych se ještě přimlouval o možnost nastavení klasického ACL (přístupové úrovně Joomly) - to by umožnilo např. VIP zákazníkům definovat dopravy zdarma.

Powered by Fórum