Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Error po upgradu na Joomla 4

11. kvě 2022 10:59 #146263
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
po předchozích zkušenostech spíše přecházet až na 4.3.x

11. kvě 2022 12:00 #146265
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Jo ale píšou konec cca v listopad/prosinec 2022 pak už jen bezpečnostní záležitosti až do 17. srpna 2023.
Pokud se bavíme o bezpečnostních aktualizacích, pro J1.5 vyšla ještě oprava v roce 2015 tedy +/- 3 roky po EOL.

Konec tedy není 17. srpna 2023 ale listopad/prosinec 2022. Pak totiž je garance do 17. srpna 2023 ale i po tomto datu mohou vydat další bezpečnostní aktualizace jako to bylo u 1.5 a ty stránky na 1.5 fungují i dnes. Proto neberte 17. srpna 2023 jako nějaké dogma.


Přechod měl už dávno fungovat.

11. kvě 2022 16:41 #146266
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Konec tedy není 17. srpna 2023 ale listopad/prosinec 2022


Konec světa a kdo neupgraduje s námi, jde proti nám :D

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

11. kvě 2022 17:58 #146267
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Rudolf napsal: Konec světa a kdo neupgraduje s námi, jde proti nám :D


Ach jo, já nic takového nepsal.

Ne i po 10 letech je možné "provozovat" J1.5. Tak nemusíš nikam spěchat.

Jen vývojářům uniklo již většina času aby přechod J3 na J4 byl ok. Něco mi říká, že to nebude nikdy ok a bez problému.
Jen mám pocit jako by jsi říkal, že je možné mít ruce za hlavou a pohoda, jelikož je ještě čas.

11. kvě 2022 21:33 #146268
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Xunile,

dokud není vyladěná verze 4 ve smyslu používání dalších rozšíření, tak prostě ruce za hlavou mít budu.
Ano, v příštím roce bych už rád měl vše vyladěné, a začal běžně nasazovat, ale tento rok se do toho hrnout nebudu.

Já se na to dívám taky z pohledu výrobce rozšíření (my máme asi 80 aktivních vlastních aplikací na J3) a z pohledu koncového uživatele - než honem honem něco upgradovat, protože je nová verze, raději si to otestuji na malých webech, kde nevadí, když nebude třeba fungovat správně router, indexování, canonical links, renderování obsahu, rychlost...

Ale pro běžné uživatele, kteří nepoužívají tolik rozšíření jako my, klidně je možné přejít už dnes.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

11. kvě 2022 22:29 #146270
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Rudolf napsal: Xunile,

dokud není vyladěná verze 4 ve smyslu používání dalších rozšíření, tak prostě ruce za hlavou mít budu.
Ano, v příštím roce bych už rád měl vše vyladěné, a začal běžně nasazovat, ale tento rok se do toho hrnout nebudu.

Já se na to dívám taky z pohledu výrobce rozšíření (my máme asi 80 aktivních vlastních aplikací na J3) a z pohledu koncového uživatele - než honem honem něco upgradovat, protože je nová verze, raději si to otestuji na malých webech, kde nevadí, když nebude třeba fungovat správně router, indexování, canonical links, renderování obsahu, rychlost...

Ale pro běžné uživatele, kteří nepoužívají tolik rozšíření jako my, klidně je možné přejít už dnes.


Ruce za hlavou - nemyslím uživatelé.
Vývojáři ti nemají mít ruce za hlavou.
Co se tyče jako výrobce rozšíření - je to každého volba, ale tam už většina své rozšíření překlopila, nebo na tom pracují a někteří už neexistují:)
PS: dovedeš si představit, že další aktualizace iOS ti nebude půl telefonu a aplikací fungovat? :)
Já vím, jiná situace a jiné rozpočty ale hlavně jiný přístup.

Powered by Fórum