Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Error po upgradu na Joomla 4

03. kvě 2022 21:20 #146238
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Rudolf napsal: Už jsem to psal někde v diskusi nějakému rusákovi - J3.10 má ještě životnost min. 1-2 roky, pak přestanou její upgrady.
Do té doby se J4 doladí do stable verze.


17.srpen 2023 končí podpora J3. Takto je to dnes v plánu.
Po 9 měsících by mohl být ten přechod J3 na J4 už odladěný. To že po 9 měsících není je smutné.

04. kvě 2022 00:35 #146239
Odpověď od Cony
Moderátor

xunil napsal: Po 9 měsících by mohl být ten přechod J3 na J4 už odladěný. To že po 9 měsících není je smutné.

No ono to bude mít souvislost s tím, že většina webů zřejmě stále jede na J3 . Tzn. mnoho specialit při aktualizaci, různé kombinace parametrů / rozšíření apod. ještě zůstalo neodzkoušeno.

Proč to tak je, to je druhá věc. Myslím, že nejvíc je na tom podepsán nový vzhled administrace a změny v jádru, díky kterým mnoho rozšíření pro J4 stále ještě není předěláno.

Na druhou stranu jsem radši, že J4 má nové jádro a vykazuje posun vpřed, ne jako Wordpress, kde je jádro "stále stejné", i když to znamená že rozšíření pro Wordpress jsou kompatibilní x verzí zpět.

04. kvě 2022 10:10 #146240
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
To chápu. Po 9 měsících to ale nefunguje a zbývá 15 měsíců. Člověk by čekal i to slibovali, že by to nemusel být takový problém.
Asi málo testerů a dat které by ten proces mohl odladit.
Když odskočíme do druhého světa Android má taky problém na aktualizaci res. výrobci. Na iOS mám aktualizaci ten den kdy vyjde nová verze. Jasně není to úplně porovnatelné.
Jen 9 měsíců po vydání by to mohlo šlapat.
Taky jsem rád pokud se udělá něco líp, než jen opravujeme joomlu 1.5. I za cenu takových problému.

04. kvě 2022 22:10 #146241
Odpověď od Petra Procházková
Uživatel
Zkoušela jsem to na 3 webech - ani na jednom se to nepovedlo.

Sice se slibovalo, že to nebude plnohodnotná migrace, ale zatím volím prostě postavit to celé znovu na 4 a přesunout tam obsah. Je to sice víc práce, ale jak psal Ruda už k jednomu mému předchozímu příspěvku, u těch migrovaných webů pak jsou různé mouchy typu, že najednou nejdou ukládat články/moduly... nekompatibilní pluginy to shodí a je s tím víc starostí...

Ale je jasný, že to je řešení pro menší weby... na ty eshopy s 1000+ produkty se fakt netěším :/

10. kvě 2022 23:30 #146261
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Joomla! 3.10 se pomalu posouvá ke konci podpory (EOS). Na opravy chyb zbývá méně než půl roku. Poté jeden rok na opravy zabezpečení do 17. srpna 2023.
Takhle se to píše na joomla.org.
To teda už moc času není.
Web samo nezanikne a pojede, stejně jako jede někde i J1.5. Nicméně to není tak, že je ještě spousta času.

10. kvě 2022 23:33 #146262
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

17. srpna 2023


Je dost času na to do té doby odladit verzi 4 včetně jak migrovat a upgradu všech rozšíření.
A jak jsem psal - z vlastní zkušenosti teprve až verze 4.2 bude jakž takž použitelná :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum